Eski kasa için SSD aparatına gerek var mı?

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Arkadaşlar 2014 yılı eski kasam var. HDD bozulduğu için SSD sipariş ettim geliyor. Samsung Evo. HDD çıkaracağım SSD takacağım. Aparat almaya gerek var mı aparat sipariş edeyim mi? Biliyorsunuz SSD darbelere karşı dayanıklı HDD gibi düz durması gerekmiyor öylece konulabiliyor düz yan gibi vs. Sizce alınır mı aparat?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal kasanda yuva olmayabilir. Ama aparata para vermen şart değil. SSD'nin yan durduğu kasalar gördüm hiçbir sorun yaşamadı kimse. Bazı SSD'lerden hala çevirici gibi aparatlar çıktığı da oluyor ama hangi markalardır bunlar emin değilim.

Zorunda değilsiniz. Takıp bırakın kasanın içine :) uzun süredir o şekilde kullanan arkadaşlarım var. Kasayı değiştirmeden önce bende o şekilde kullandım 1 seneye yakın bi problem yaşamadım.

Bunu alınca
Hocam kasa içine de bırakabilirsiniz ancak riske de gerek yok. Zaten aparat çok ucuz. Benim kasam da eskiydi aparat alıp taktım o şekilde kullanıyorum.

Bunu alınca Notebook'daki HDD kullanabiliyor muyuz?

Arkadaşlar 2014 yılı eski kasam var. HDD bozulduğu için SSD sipariş ettim geliyor. Samsung Evo. HDD çıkaracağım SSD takacağım. Aparat almaya gerek var mı aparat sipariş edeyim mi? Biliyorsunuz SSD darbelere karşı dayanıklı HDD gibi düz durması gerekmiyor öylece konulabiliyor düz yan gibi vs. Sizce alınır mı aparat?
Hocam zemine oturt, kasan sürekli hareket halinde değilse(taşımıyorsan vs.) zemine bırak kalsın.

Ben kasanın kablo gizleme yerine koydum bir sıkıntı olmadı. Böyle yapma yeter. :D
ssd.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı