Eski kasadaki sistem yeni kasada durur mu?

Kayra342727

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni kasa alacağım. Kasayı monitöre bağlasam aynı şekil önceden kullandığım eski kasadaki sistem durur mu yoksa sıfırlanmış hali mi gelir?

Yeni kasa alacağım. Kasayı monitöre bağlasam aynı şekil önceden kullandığım eski kasadaki sistem durur mu yoksa sıfırlanmış hali mi gelir?

Anladığım kadarıyla içindeki ayarlardan dosyalardan falan bahsediyorsun eğer SSD değişmediyse aynı şekilde kalır.

Aynı diski takarsanız gelir ancak problemler çıkacağı için format atmanız gerekir.

Hayır monte etmeyeceğim sistemimdeki herşey değişecek.
Ben eski kasanızdaki sistemi yeni boş bir kasaya monteleyeceksiniz şeklinde anladım, o zaman arkadaşın belirttiği gibi sürücü uyuşmazlığı gibi sebeplerden ötürü eski sisteminiz sorun çıkaracaktır ve bu sebepten ötürü de sıfırlama yapmanız gerekecektir.

Şöyle bir örnek vereyim: Diyelim ki sizin işlemciniz i5 10400F ve ekran kartınız GTX 1650 Ti. Yeni kasanız da i5 13400F ve RTX 3070 var. Sürücü uyuşmazlığından ötürü çok sıkıntı yaşarsınız. Yani uzun lafın kısası önemli dosyalarınız varsa yedekleyin temiz kurulum ile devam edin.

Şöyle bir örnek vereyim: Diyelim ki sizin işlemciniz i5 10400F ve ekran kartınız GTX 1650 Ti. Yeni kasanız da i5 13400F ve RTX 3070 var. Sürücü uyuşmazlığından ötürü çok sıkıntı yaşarsınız. Yani uzun lafın kısası önemli dosyalarınız varsa yedekleyin temiz kurulum ile devam edin.
Anladım, sağolun.

Geri
Yukarı