Eski kasaya yeni sistem toplamak

Topladığınız sistemi yazabilir misiniz.

Anakartın boyutu kasa ile aynı olmalı
Ekran kartın fazla büyük olursa yan kapak kapanmayabilir ekran kartı takılmayabilir.
Harddisk icin yeterli yer var mı mesela bazı kasalar 2 HDD destekler bazıları 3 tane.
En önemlilerden birisi hava 1 fan olan bir kasaya 1050 1060 veya daha ust bir ekran kartı koymak ekran kartını suya atmaktan farksız ekran kartına zarar veriri akabinde işlemciyede zarar verebilir yani kasanın ici serin olmalı 1 fan bunu kolay kolay yaabilir mi endişeliyim.

Anakartın boyutu kasa ile aynı olmalı
Ekran kartın fazla büyük olursa yan kapak kapanmayabilir ekran kartı takılmayabilir.
Harddisk icin yeterli yer var mı mesela bazı kasalar 2 HDD destekler bazıları 3 tane.
En önemlilerden birisi hava 1 fan olan bir kasaya 1050 1060 veya daha ust bir ekran kartı koymak ekran kartını suya atmaktan farksız ekran kartına zarar veriri akabinde işlemciyede zarar verebilir yani kasanın ici serin olmalı 1 fan bunu kolay kolay yaabilir mi endişeliyim.
Sistemi şimdilik apu olarak topluyorum. Ekran kartını alacağım zaman kasayı değiştireceğim zaten.
Şuan tek sorunum anakartın arkasına takılan soğutucu plakanın bu kasaya sığıp sığmayacağı.

Fanın kendisinden değil fanı monte edeceğimiz plakadan bahsediyorum.
Bu plaka kasa ile anakartın arasına sığar mı? Çünkü elimdeki mevcut kasada bu plaka için boşluk yok.

Sığar genel olarak ama sığmama ve kapağa cok yakın olursakapağı cıkarın kullanmayın bir şey kaybetmezsiniz bir sorun olmaz.

Sığar genel olarak ama sığmama ve kapağa cok yakın olursakapağı cıkarın kullanmayın bir şey kaybetmezsiniz bir sorun olmaz.
Hocam kapaklık bir olay yok.
x5_765302022w5f.jpg

Kasamda bu kasadaki gibi bu s-l1600.jpg plakanın geleceği yerde boşluk yok.
Bu yüzden sığıp sığmayacağını bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı