Eski laptop satılıp 2.el yeni bir laptop almak mantıklı mı?

rysvetreni

Femtopat
Daha fazla  
Şu anda elimde bir adet Monster Abra v12.2.2 modelinden laptopum var. Kendi masaustu toplama sistemimde var ancak 2 evimiz oldugu icin sorun yasiyorum. 120Hz 1650 Ti 16 GB RAM 512 GB SSD ne kadar cok yeterli olsa da artik gozume pek iyi gelmiyor. Arada kaldigim birkaç durum var ve size danismak istiyorum. 2. evimde kalirken de oyun oynamak icin laptopu 13-15k arasina satip (fiyatlara sasirmayin Kıbrıs'ta yasiyorum) 3000 serili yine bir Monster mi alsam diye planlamistim. Ancak aklima birkaç fikir daha geldi. Universite okudugum icin laptop ihtiyacım kesinlikle oluyor. Bir de soyle bir şey de var. Haftaya Türkiye'ye gezmeye gelecegim ve oradan MSI 170Hz 1ms 23.8 monitorunu almayi dusunuyorum. Burada 7-8k civarinda alinabilecekken orada 4.6k olmasi gercekten yari yariya beni kurtariyor. Ustune konsol almayi da dusunmedim degil. Yani asil sunu danismak istiyorum. Sizce elimdeki laptopu satip yine ustune 8-9k ekleyerek 2. el 3000 serili bir Monster almak mantikli midir? Ayrica bunu yaparken yine de monitor alip kullanmak daha mi iyi olur? Veya sadece monitoru alip yanina laptop yerine konsol mu almak mantiklidir? Şu an PS5 fiyatlari 12-13K sıfırı.

Monster kullanacağınıza satın 2. el alın daha mantıklıdır.

Gerekiz uzun yazmisim yani sunu diyorum monitor ve konsol mu almak mantiklidir? Zaten 2. evimde buyuk televizyonda oldugu icin PS5 guzel gidecektir veya monitor yanina laptopu satip ust modele gecmek yani konsol ve PC arasında kaldım. Kisacasi.

Monster kullanacağınıza satın 2. el alın daha mantıklıdır.
Nasil yani hocam?

Ayrica eklemek isterim sizce bu ozelliklerdeki laptopumu yukseltmek icin satmak mantikli midir? Oynayacağım oyunlara yetiyor ama 170Hz de tam verim alamayacagim icin soylemistim. Tabii ki de konsolu alirsamda mouse ve klavye baglayip oynayabilecegim icin o da farkli bir yontem diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı