Eski laptopa CD veya DVD olmadan Windows 2000 nasıl kurulur?

thebest00

Hectopat
Daha fazla  
Öyle kenarda duran bir laptop vardı çok eskiden kalma. Windows XP yüklü ve stabil çalışmıyor. Ben de bu laptopu yeniden hayata döndürmek için format atıp Windows 95 veya 98 kurayım dedim. Rufus'ta bir hata çıktı. O yüzden Windows 2000 kurmak zorunda kaldım. USB'ye Rufus ile Windows 2000 ISO dosyasını yazdım BIOS çok eski olduğu için boot sekmesinde USB gözükmedi. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu? Elimde CD veya DVD yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle kenarda duran bir laptop vardı çok eskiden kalma. Windows XP yüklü ve stabil çalışmıyor. Ben de bu laptopu yeniden hayata döndürmek için format atıp Windows 95 veya 98 kurayım dedim. Rufus'ta bir hata çıktı. O yüzden Windows 2000 kurmak zorunda kaldım. USB'ye Rufus ile Windows 2000 ISO dosyasını yazdım BIOS çok eski olduğu için boot sekmesinde USB gözükmedi. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu? Elimde CD veya DVD yok.

Hocam format dosyasını USB'den masaüstüne atın öyle kurmayı deneyebilirsiniz

Bana da benzeri olmuştu, DVD sürücüsü bozuk ve USBden boot edilemeyen bir notebookum vardı. Mecbur harddiskini söküp bilgisayarcıya verdim win7 kurdurdum, sonra taktım tekrar ve o şekilde hallettim 50 liraya.

Hocam format dosyasını USB'den masaüstüne atın öyle kurmayı deneyebilirsiniz.

Deniyorum hocam. 496 MHz bir işlemcinin dosya transferi yapmasını bekliyorum şu an ☹️.
Transfer bitti. setup.exe dosyasını çalıştırdım. "bu CD-ROM, sizin şimdi kullandığınızdan daha eski bir Windows sürümüne ait. Bu diskten kurulum işlevi devre dışı bırakılacaktır." yazıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı