Eski Laptop'a SSD takmak

Hayır siz yanlış anlamışsınız bence. WD kötü bir marka diyen yok tabii ki de, zaten diyenden şüphe duyarım. Ama Green serisi gerçekten o kadar kaliteli değil. Ben de zaten bütçeniz varsa Samsung Evo almasını önerdim. Zaten bütçesi yoksa Patriot , Apacer vb. tercih etmesini söylüyoruz. Green serisini almasının bir mantığı yok bence.
isterse İntenso'da alabilir ama insanlar nedense bu tür firmaları tercih etmiyor ismini duymadıkları için yoksa, Patriot, Apacer, İntenso bunların hepsi taş gibi SSD üreten firmalar.

isterse İntenso'da alabilir ama insanlar nedense bu tür firmaları tercih etmiyor ismini duymadıkları için yoksa, Patriot, Apacer, İntenso bunların hepsi taş gibi SSD üreten firmalar.
Bende ilk SSD ararken SanDisk'e falan bakmıştım. Kronik sorunlu olduğunu görünce Crucial'a yöneldim. Onda da sıcaklık sıkıntısını yaşayanları gördüm. En son Apacer da karar kıldım ve aldım.

Anakart modelinizi biliyor musunuz? AIDA 64 ile bakıp söyleyebilirsiniz. SATA2 ise maksimum 300 MB yazma ve okuma sağlar. SATA3'te ise tam performansı ile kullanırsınız. Ama okuma yazmadan çok IOPS değeri önemlidir ve sorun çıkarmadan kullanırsınız merak etmeyin.

Anakart modelinizi biliyor musunuz? AIDA 64 ile bakıp söyleyebilirsiniz. SATA2 ise maksimum 300 MB yazma ve okuma sağlar. SATA3'te ise tam performansı ile kullanırsınız. Ama okuma yazmadan çok IOPS değeri önemlidir ve sorun çıkarmadan kullanırsınız merak etmeyin.
Tamamdır hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı