Eski Laptop'a SSD takmak

Hız düşüklüğü, rastgele sistem donma ve kilitlenmeleri gibi birçok sorunu var.

CrystalDiskMark testi yapıp gönderebilir misiniz peki?
Kullandığım süre boyunca bende hiç kilitlenme veya donma yapmadı abartılacak kadar fazla sayıda. Ama evet okuma-yazma oranları hep yerlerde bir SSD. Team Gx1'e geçtikten sonra anladım bende.
Okuma yazma hızının düşük olması kronik sorun değil.
Vermesi gereken değerlerin çok altında ise evet öyle.

Hız düşüklüğü, rastgele sistem donma ve kilitlenmeleri gibi birçok sorunu var.

CrystalDiskMark testi yapıp gönderebilir misiniz peki?

Hız düşüklüğünün sebebi anakartınızdaki yetersiz SATA veri yolları olabilir. Bu bilgiyi üreticiler paylaşmıyor. Donma ve kilitlenmelerin de nedenine direkt SSD diyemezsiniz. Çok fazla ihtimal mevcut. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. :) Ben gayet memnunum. Tam bir fiyat performans ürünü.

Laptop eski olduğundan SSD'yi sınırlarına kadar kullanamayabilir. Bir miktar hız düşüklüğünün çok büyük miktarda sorun yapacağını sanmıyorum ancak SSD ileriye dönük yatırım olduğundan kaliteli modellere yönelmenizi tavsiye ederim.

Patriot burst, Apacer Panther ve bütçeniz varsa Samsung Evo alabilirsiniz. Adata, JD ve WD'nin Green serisi alınmaz. Crucial BX500'de alabilirsiniz ama bazı kullanıcılar sıcaklık sorunu yaşamışlar yani şans işi. Ama tabii ki de tercih sizin.

WD Green alınmaz.
Patriot burst veya Samsung alınırsa güzel olur.

WD Green alınır arkadaşlar. Fiyat skalası ve ürün kalitesi çıtanız çok yükseklerde. Forumda herkes zengin herhalde. Ya da SSD ile alakalı tecrübeleriniz Technopat videolarından ibaret. En iyi ürünleri incelediklerini unutmayın. Önerdiğiniz ürünlerin fiyatlarının farkında mısınız? 4K render için sistem toplamıyor konuyu açan kişi. Alınmaz dediğiniz ürünün üreticisi de WD gibi devasa bir firma. Komiksiniz gerçekten.

WD Green alınır arkadaşlar. Fiyat skalası ve ürün kalitesi çıtanız çok yükseklerde. Forumda herkes zengin herhalde. Ya da SSD ile alakalı tecrübeleriniz Technopat videolarından ibaret. En iyi ürünleri incelediklerini unutmayın. Önerdiğiniz ürünlerin fiyatlarının farkında mısınız? 4K render için sistem toplamıyor konuyu açan kişi. Alınmaz dediğiniz ürünün üreticisi de WD gibi devasa bir firma. Komiksiniz gerçekten.

Hayır siz yanlış anlamışsınız bence. WD kötü bir marka diyen yok tabii ki de, zaten diyenden şüphe duyarım. Ama Green serisi gerçekten o kadar kaliteli değil. Ben de zaten bütçeniz varsa Samsung Evo almasını önerdim. Zaten bütçesi yoksa Patriot , Apacer vb. tercih etmesini söylüyoruz. Green serisini almasının bir mantığı yok bence.

Ben de 4K render için bir SSD önermedim zaten. Ki o SSD şu anda elimde. İsterseniz kanıtlayayım. Yazma hızı açısından kötü bir model. Biliyorum da söylüyorum.

Geri
Yukarı