Eski laptopa SSD takmak

Mysmeh

Hectopat
Daha fazla  
Eski bir laptopum var arada donuyor ve ağır çalışıyor. CD kısmının yerine SSD taktırsam bilgisayardaki donmalar, ağır çalışması düzelir mi? Alacağım SSD'nin marka modeli fark eder mi yoksa M.2 olmayan tüm SSD'leri takabilir miyim?

CD kısmı genelde SATA 1 ya da SATA 2 hızında olur, bu yüzden ana SATA girişine takın.

Eski bir bilgisayarda SSD modeli pek önemli değil sadece piyasada bilinen ve kaliteli markaları almak yeterlidir.

SSD takviyesi eski sistemler için her zaman avantaj sağlar. Benim 6-7 yıllık dizüstü bilgisayarımda da benzer problemler ortaya çıkmıştı. Son 1 yıldır açılma süresi bile katlanmıştı. SSD takviyesi sonrasında gayet iyi duruma geldi yine, günlük işlerimde kullanıyorum.

Eski bilgisayara masraf yapmak gereksiz. (Fanatik SSD taraftarlarını kızdıran cümle.)

Son düzenleme:
HDD girişine SATA 2.5" bir SSD al mis gibi olur. Optik girişine kızak takacaksan eski HDD'yi takarsın, o şekilde çok yavaş çalışıyor çünkü.

Yapılır ama işlemci, RAM vs. zayıfsa o sadece donmalara etkili olur. Tavsiye etmem. İlla yapacaksanız SSD'ye işletim sistemi kurun. Sadece takmak ile işe yaramaz.

Yapılır ama işlemci, RAM vs. zayıfsa o sadece donmalara etkili olur. Tavsiye etmem. İlla yapacaksanız SSD'ye işletim sistemi kurun. Sadece takmak ile işe yaramaz.

Zaten aldığımda SSD'ye kuracağım.

HDD girişine SATA 2.5" bir SSD al mis gibi olur. Optik girişine kızak takacaksan eski HDD'yi takarsın, o şekilde çok yavaş çalışıyor çünkü.

Yani aldığım SSD'yi HDD'nin olduğu yere takıp HDD'yi CD'nin olduğu yere mi takayım?

2007 2008 yılından kalma Acer Aspire 5520 laptopun HDD'sini söküp SSD ile değiştirdik Windows XP Windows 7 akıyor mübarek kaç senelik olmasına rağmen.

SSD alırsanız CD yuvasına değil direkt olarak içerdeki disk ile değiştirin. CD yuvasına HDD'yi takarsınız.

Zaten aldığımda SSD'ye kuracağım.

Çok bir şey bekleme HDD bozuldu eski bilgisayarda SSD alıp taktık tek değişen biraz daha hızlı açılması başka bir değişen olmadı.

CD kısmı genelde SATA 1 ya da SATA 2 hızında olur, bu yüzden ana SATA girişine takın.

Eski bir bilgisayarda SSD modeli pek önemli değil sadece piyasada bilinen ve kaliteli markaları almak yeterlidir.

Uygun fiyata alabileceğim en kaliteli ne var hocam öneri verebilir misiniz? 120GB veya 240GB ki depolama için değil sadece hızlanması için istiyorum büyük ihtimal 120GB alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı