Eski Laptopa SSD Takviyesi

• Konuyu başlatan ydn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 551

ydn

Decapat
Merhaba benim eski bir bilgisayarım var. Çok eski değil ama bayağı yavaş bir bilgisayar. SSD önerdi birkaç arkadaş. Laptoptan bir oyun beklentim yok ama film veya YouTube için yeterli mi olur? Bilgisayarda Visual Studio ve de FL Studio kullanırım program için. SSD alsam bu dediklerimi yapabilir miyim? Yoksa boşa para mı harcamış olurum.

Cihazın özellikleri nedir? SSD cihazın işlem kapasitesini artırmaz ama sabit diske göre cihazı çok daha kullanılabilir hale getirir. Core 2 Duo bilgisayara bile SSD takınca inanılmaz fark ediyor. Bu farkın asıl sebebi de SSD'nin sabit diskten 100 kat daha düşük gecikme süresi.

Bilgisayarımın özellikleri
İntel i3 3.nesil
4gb ram
500gb hdd
Dell marka 5 veya 6 senelik yaklaşık
Işlemci kaç GHz? Bu arada Windows 10 varsa sanırım Windows 8 de daha stabil çalışabilir. Harddiskte bad sector taraması yapar mısınız?

Son düzenleme:
Merhaba hdtune programını önerdiler bad sector dedikleri şey için. Sonuçları bu şekilde birde bu uygulama içinde bir tane daha test vardı.İsterseniz onu da atarım.Birde dikkatimi çeken bu programda harddiskimin 500gb olarak göstermesi ama bilgisayarımda 200gb olarak göstermesi.Bunun yanında görev yöneticisinin performans kısmında tüm değerler normalken harddisk kısmında %100 kullanımda gösteriyor.

dipnot = resim çekmiştim ama onu yükleyince hata verdi
minimum = 4.6mb
max = 98mb
ortalama = 54
burst rate = 115mb
access time = 20ms

Son düzenleme:

Geri
Yukarı