Çözüldü Eski laptopa yeni SSD ve HDD Caddy

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zero197

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Herkese merhaba, HP Pavilion G5 laptop sahibiyim eski laptopumu hızlandırmak için SSD almayı planlıyorum, 240GB WD Green SATA3 SSD modelini tercih ettim ancak herhangi bir kronik sorunu var mıdır veya varsa büyük bir sorun mudur? Başka bir SSD öneriniz varsa(tercihen 240GB) ve HDD Caddy olayında nasıl bir şey almam gerekir? Bu konularda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.

Çözüm
Asus laptopuma Kingston A400 240GB aldım, henüz yeni ancak kullanan arkadaşlar memnun. WD Green de yazma hızından şikayet etmezseniz sorunlu bir model değil. Caddy ile 120GB alacaktım ama pil kullanımı artacağından 240GB aldım.

Caddy'yi DVD sürücünüzün modelinden kalınlığına bakıp alacaksınız. Benim diskim 9mm ama 9.5mm bir yuvaya takılmış. Sizinki 12.7mm, 9.5mm, 9mm olabilir. DVD modeline bilgisayarım kısmından sağ tıklayıp özelliklerden bakabilirsiniz.
HDD Caddy'nin iki farklı yüksekliği var. Kendi bilgisayarınıza uygun olanı almanız gerekiyor. Aksi takdirde ya sokamazsıníz aleti ya da büyük gelir. Bu özellik dışında her şey aynı, en ucuzunu alabilirsiniz.

Asus laptopuma Kingston A400 240GB aldım, henüz yeni ancak kullanan arkadaşlar memnun. WD Green de yazma hızından şikayet etmezseniz sorunlu bir model değil. Caddy ile 120GB alacaktım ama pil kullanımı artacağından 240GB aldım.

Caddy'yi DVD sürücünüzün modelinden kalınlığına bakıp alacaksınız. Benim diskim 9mm ama 9.5mm bir yuvaya takılmış. Sizinki 12.7mm, 9.5mm, 9mm olabilir. DVD modeline bilgisayarım kısmından sağ tıklayıp özelliklerden bakabilirsiniz.

Çözüm

Hocam çok teşekkür ederim eğer DVD modelinin pcde yazdığını söylemeseydin ciddi ciddi kumpasla ölçücektim büyük bi uğraştan kurtardın beni tekrar teşekkür ediyorum
5 Senedir iki bilgisayarımda da SanDisk kullanıyorum. Bu zamana kadar tek bir problem bile yaşamadım fiyatları da uygun oluyor tavsiye ederim.
Araştırdığım sitelerde sandiskin zamanla okuma/yazma hızlarında gereğinden hızlı bi düşüş olduğunu söylediler yoksa sandisk alıcaktım zaten ama WD green ile ikilemde kalmıştım, herkes WD greeni alabilirsin gönül rahatlığıyla diyince Sandisk'i gözden çıkardım direk

Yeni konular

Geri
Yukarı