Eski Macbook'a macOS Kurulumu

WARTEX

Kilopat
Merhaba.

Elimde modelini bilmediğim çok eski bir Macbook var. Formatlamak için diski vs. sildim tekrar yüklemek istediğimde ise "bu öğe geçici olarak mevcut değil" hatasıyla karşılaşıyorum. Galiba Macbook ilk alındığında girilen Apple kullanıcı adı vs lazımmış. Maalesef bunlara erişimim yok. İnternet recovery denedim. Maalesef o moda girmiyor bile. Tüm bu işlemler sırasında internet bağlantısını sağlıklı olduğunu söylemek isterim. Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
413221

Çok eski demiştim.

Internet recovery yok senin cihazda. Snow Leopard üstünü de kuramazsın sanırım. USB boot desteği var mı? Yoksa DVDye yazdırıp öyle kur. Zaten içinde işletim sistemi yoksa DVD taktığında direkt onu görür menüde seçip kuruluma başlarsın. 2008 ve 2012 var bende belki 2008 diye fotoğraf istedim.

Internet recovery yok senin cihazda. Snow Leopard üstünü de kuramazsın sanırım. USB boot desteği var mı? Yoksa DVDye yazdırıp öyle kur. Zaten içinde işletim sistemi yoksa DVD taktığında direkt onu görür menüde seçip kuruluma başlarsın. 2008 ve 2012 var bende belki 2008 diye fotoğraf istedim.
Pek bilgim yokta USB boot desteği olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ve yeni sistem kurmak için işletim sistemini satın mı almalıyım? Ya da Windows vs kurabilir miyim? :)

Yani ona en fazla XP kurarsın onun da desteği bitti. Snow Leopard kursan onunda desteği yok program bulmakta zorlanabilirsin. Yerinde olsam Ubuntu gibi Linuz dağıtımı kurarım hem güncel olur hemde kasmaz.

Yani ona en fazla XP kurarsın onun da desteği bitti. Snow Leopard kursan onunda desteği yok program bulmakta zorlanabilirsin. Yerinde olsam Ubuntu gibi Linuz dağıtımı kurarım hem güncel olur hemde kasmaz.
Deneyeceğim 🙂
Ancak indirme sayfasında şöyle bir şeyle karşılaştım:
"Recommended system requirements: " Bu kısımda "4 GB system memory" diyor. RAM'i mi kastediyor acaba ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı