Eski masaüstü sisteme SSD takmak

Çok çok ufak bir OC görüyorum. Windows 8.1 kurun hocam, arayüzünü sevmeseniz bile Windows 7'nin ki gibi güvenlik açıkları olmaz.

Peki hocam sistemdeki depolama kısımları ssd+hdd olacağı için Windows 10 kursam nasıl olur? Eylül gibi üniversite 1'e başlayacağım. Şu an hazırlıktayım. Onu için zaten laptop alacağım.
O dediğin şey işletim sistemiyle, işlemciyle veya ekran kartıyla ilgilidir.

SSD alırsan böyle bir hata alıyorsan düzelmez.

SSD olarak da Seagate öneririm.

Seagate dışında önerdiğiniz bir marka var mı?

Peki hocam sistemdeki depolama kısımları ssd+hdd olacağı için Windows 10 kursam nasıl olur? Eylül gibi üniversite 1'e başlayacağım. Şu an hazırlıktayım. Onu için zaten laptop alacağım.

Sorun olmaz Windows 10'da kurabilirsiniz, daha iyi olur. SSD olarak Kingston, WD Blue, Seagate, Samsung, SanDisk Ultra, Gigabyte gibi markalar olabilir.

Belki işlemci ve RAM'dan dolayı yavaşlama olabilir ama sistem genel olarak efektif olur.

Core 2 Quad ve Xeon bu anakarta takılabilecek en iyi işlemcilerdir. Fakat işlemci almak istemiyorsanız OC yapabilirsiniz. Ya da OC ve BIOS modlama ile uğraşmak istemiyorum derseniz Q8400 - Q9300 alabilirsiniz. Zaten SSD o sistemi ihya eder.

Core 2 Quad ve Xeon bu anakarta takılabilecek en iyi işlemcilerdir. Fakat işlemci almak istemiyorsanız OC yapabilirsiniz. Ya da OC ve BIOS modlama ile uğraşmak istemiyorum derseniz Q8400 - Q9300 alabilirsiniz. Zaten SSD o sistemi ihya eder.

Yani hocam Core 2 Quad veya Xeon > Pentium desek doğru olur değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı