Eski model IPhone'lar alınır mı?

Telefona cidden 20k üstü verebilecek olsam kesin Android alırdım da IPhone'ların kasmadığını düşünüyordum ve kullanan insanlar çok uzun süre kullanabiliyor.

10k ya alacağın iPhone zaten ömrünü çoktan doldurmuş bir XS olacaktir. En tepe 1 hadi olsun 2 yılı var. O fiyata alacağın 2. El veya yurt dışı kayıtlı 0 Android fark atar. OnePlus 8 veya ustu bakilabilir mesela.

iPhone 7 Plus kullanıyorum şu an. Kullanamadığım sadece 1 uygulamaya denk geldim(dandik bir uygulamaydı adını bile hatırlamıyorum). Telefonda donma, kasma veya takılma hiç yok. Günümüz uygulamalarını rahatça kullandırtıyor. Belki bazen ısınıyor ama sorun çıkarmıyor. Bu bütçede tavsiye eder miyim bilmiyorum fakat iPhone kalitesi diye bir şeyin olduğunu ve 7 yıllık telefonun benim ne kadar işimi gördüğünü size hatırlatmak isterim.

Ben 4 ay kullandım eziyet gibiydi. Oyunlarda alev atiyordu, Instagram da şarj 40 altına düşünce ve ha pil tasarrufu açıksa ses önden gidiyor video arkadan geliyordu. Bazen kendi kendine donuyordu reset atmadan duzelmiyordu. ( batarya orijinal ve yeni değişmişti) bunu sadece ben değil 7+ kullanan alt komsum ve 7 kullanan arkadaşımda yasiyordu

Ben 4 ay kullandım eziyet gibiydi. Oyunlarda alev atiyordu, Instagram da şarj 40 altına düşünce ve ha pil tasarrufu açıksa ses önden gidiyor video arkadan geliyordu. Bazen kendi kendine donuyordu reset atmadan duzelmiyordu. ( batarya orijinal ve yeni değişmişti) bunu sadece ben değil 7+ kullanan alt komsum ve 7 kullanan arkadaşımda yasiyordu
iPhone 7 cehennem ateşinden faydalanıyor sanırım. 😄

Telefonda oyun oynamıyorum bir şey diyemem fakat yarım saattlik 60 FPS Wild Rift deneyimim gayet güzeldi. Ben telefonu aldığımda bataryayı değiştirtmiştim, bilmiyorum orjinal mi değil mi fakat sizin dediğiniz gibi 40 altına düşünce ses önden gitme falan olmuyor bende. 20 altına düşünce güç tasarufu modu açıyorum, 15'ten sonra hızlanarak düşmeye başlıyor 10-15 dakika sonra artık dediğiniz gibi videolar donmaya başlıyor zaten sonra telefon kapanıyor. Benim günlük kullanımda işimi görüyor, abartıldığı kadarda ısınmıyor bence.

Aylardır telefonu kullanıyorum şu donup yeniden başlatma dediğiniz şeyide bir kereliğine yaşadım bu arada.

11 altı alınmaz şu an. Alınacaksa en düşük 11 alınabilir, daha da altına inmezdim şahsen.
11 FP olarak artık mantıklı bir cihaz değil. Bütçe arttırılıp 11 Pro alınmalı.
Xs-Xr bakabilirsiniz bu bütçelere. Uzun süre de kullanırsın.
Bu bütçelere alacağın android herhangi bir cihaz hakkın rahmetine kavuşur yakın zamanda.

Telefonda oyun oynamıyorum bir şey diyemem fakat yarım saattlik 60 FPS Wild Rift deneyimim gayet güzeldi. Ben telefonu aldığımda bataryayı değiştirtmiştim, bilmiyorum orijinal mi değil mi fakat sizin dediğiniz gibi 40 altına düşünce ses önden gitme falan olmuyor bende. 20 altına düşünce güç tasarrufu modu açıyorum, 15'ten sonra hızlanarak düşmeye başlıyor 10-15 dakika sonra artık dediğiniz gibi videolar donmaya başlıyor zaten sonra telefon kapanıyor. Benim günlük kullanımda işimi görüyor, abartıldığı kadar da ısınmıyor bence.

Evet Wild Rift'te akıyordu yalan yok, FIFA falan girince yaşanıyordu dediğim. Isınma olarak elime başka cihaz alınca farkına variyordum çok ısındığının yoksa aliskanlik olmuştu çok takmiyordum.

Arkadaşımda var PUGB oynuyor bir maçtan sonra cihazı pencere kenarında ki mermerin üzerine soğusun diye bırakıyordu en son.
O cihazı Iphone 12 çıktığı zamanlarda almıştı yine alma dedim dinletemedim.

Arkadaşımda var PUBG oynuyor bir maçtan sonra cihazı pencere kenarında ki mermerin üzerine soğusun diye bırakıyordu en son.
O cihazı iPhone 12 çıktığı zamanlarda almıştı yine alma dedim dinletemedim.

7 de kronik galiba, 8 ve ustunde yaşayan görmedim.

Eski model IPhone'lar alınır mı? Şu an elimde Redmi not 8 var NFC özelliği olan benim işimi görecek bir telefon arayışındayım ama eski model Android almak istemiyorum sizce ne yapmalıyım? Şu an almayacağımdan bütçe belirtmiyorum ama bir telefona şu an için 10000'den fazla vermem ihtiyacım olmadığından.
•iPhone SE3/SE2
•iPhone XS-XR

Geri
Yukarı