Eski monitörü ikinci ekran yapmak

xMagician

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar. Bugün ardiyeyi karıştırırken 2006'dan kalma eski monitörümü buldum. HDMI-VGA dönüştürücü kullanarak bilgisayarıma bağladım, monitör hala çalışıyor. Ekran kartımın 3 DP, 1 HDMI çıkışı var. Şu anki monitörümü DP kablosu ile bağlayıp, eski olanı da dönüştürücü ile HDMI'a çevirip kullanmam gerekecek. Çözünürlükleri, ekran yenileme hızları, en-boy oranları tamamen birbirlerinden farklı.

1- Sizce ikinci ekran olarak kullanılabilir mi?
2- Kullanabilirsem, bilgisayarımın varolan performansında bir düşüş olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

Ben VGA monitörü adaptör yardımı ile 2. monitör olarak kullanıyorum sorun olmuyor performans düşüşü 1FPS belki olur belki performans bile düşmez ben hissetmedim RX 580 de performans düşüşü.

2.ekranda bilgi alabilir sosyal ağ Twitch, Google, Steam vs gibi programları çalıştırmanız mümkün 60 Hz üzerine çıktığınızda ekran kartının performansı düşmez ama her halukarda oyunlarınızın ayarlarını düşürmek zorunda kalırsınız 60Hz fix ve uygulamalar için kullanacaksanızda sorun teşkil etmez.

2.ekranda bilgi alabilir sosyal ağ Twitch, Google, Steam vs gibi programları çalıştırmanız mümkün 60 Hz üzerine çıktığınızda ekran kartının performansı düşmez ama her halukarda oyunlarınızın ayarlarını düşürmek zorunda kalırsınız 60Hz fix ve uygulamalar için kullanacaksanızda sorun teşkil etmez.
İkinci ekranı, oyunlarda yükleme ekranlarında veya beklemem gereken anlarda Spotify, Twitch, Steam için kullanmak istiyorum.

İkinci ekranı, oyunlarda yükleme ekranlarında veya beklemem gereken anlarda Spotify, Twitch, Steam için kullanmak istiyorum.

Ben de bu şekilde 2 monitörlü setup kullandım. Tek sorun ikinci ekranda bir yere tıklayınca ana ekranda ki oyun alta alıyor. Bunu da tam ekran pencereli seçeneğini oyundan seçerek sorunu çözebilirsiniz.

Sorun teşkil etmeyecektir ekran kartın az biraz güçlü ise lakin oyunlarda şu sorunun olacak eğer oyun esnasında video ya da yayın takibi yapacaksan 2.ci monitördeki video çözünürlüğünü düşürmelisin ki internetinde droplara takılmalara neden olmadan oyun akıcılığın bozulmasın normal bir oyunu story modunda oynuyorsan istediğin gibi takıl Online da işler ekran kartın ve internetini bayağı bir üzer.

Yeni konular

Geri
Yukarı