Eski nesil ergenlik ve yeni nesil ergenlik karşılaştırılması

Bence hayatın ciddiyetinin farkında değiller, baba parası yiyiynce kendilerini bir halt zannediyorlar.

Eskiler iyiydi be dostum!
Ayrıca LGBT denen ıvır zıvırı da başımıza çıkardılar, saçma sapan ateistmiş gibi takılmaları peki? Ateist olan adam gibi olur adam gibide savunur, bunlar havalılık için her şeyi yapıyorlar!
Sanırsam bir süre sonra bunlar gibi olmayan yani bizler çöp çağın mücevherleri vb. şeyler ile anılacağız.

Hocam, LGBT tarafında bir şey diyemeyeceğim çünkü biraz ciddi bir durum var orada. Ben de kendimi ateist olarak tanımlıyorum ama tabii bunu kız düşürmek için veya ortamda kabul görmek için vs kullanmadım hiç, gerek te duymadım. Ben babama baktığımda süper bussines, işini iyi yapan Master class bir iş adamı görüyorum, ayrıca iyi bir baba olduğunu. Onlar da bir gün anaları babaları gibi insanlar olacaklar. Benim merak ettiğim bu insanlar 25-30'larında hala böyle mi olacaklar? Çünkü şu anki gibi davranmaya devam ederlerse bu yaşlara geldiklerinde ve psikolojik olarak yetişkin olgunluğuna erişmeye başladıklarında geçmişlerini hatırlayıp berbat hissedecekler mi?

Sanırım aradığımız cevapları zamanla, bekleyip göreceğiz... Bu arada yaş kaçtı sizin?

Hocam, LGBT tarafında bir şey diyemeyeceğim çünkü biraz ciddi bir durum var orada. Ben de kendimi ateist olarak tanımlıyorum ama tabii bunu kız düşürmek için veya ortamda kabul görmek için vs kullanmadım hiç, gerek te duymadım. Ben babama baktığımda süper bussines, işini iyi yapan Master class bir iş adamı görüyorum, ayrıca iyi bir baba olduğunu. Benim merak ettiğim bu insanlar 25-30'larında hala böyle mi olacaklar? Çünkü şu anki gibi davranmaya devam ederlerse bu yaşlara geldiklerinde ve psikolojik olarak yetişkin olgunluğuna erişmeye başladıklarında geçmişlerini hatırlayıp berbat hissedecekler mi?

Sanırım aradığımız cevapları zamanla, bekleyip göreceğiz... Bu arada yaş kaçtı sizin?
17.

Özel olmakla alakası yok, kendimi onlardan da özel bulmuyorum. Sadece hoşlanmıyorum belki de nefret ediyorum.

Pencereden dışarı bak ve senden önceki neslin sana ne bıraktığına şahit ol. Verdikleri oyla ülkeyi ne hale getirdiklerini, ideolojilerini gör. Daha düne kadar kapalı bir şekilde üniversitelere girilmiyordu. Ten rengi yüzünden dışlanıyorlardı insanlar. Yeni nesil tüm bu düşünceleri kırabilecek potansiyelde, oluşturulan kara mizah ve her şeyle dalga geçerek ideolojisiz tavır göstermek belki de en doğrusu oldu. Tek bir düşüncede takılı kalmaktansa, hepsiyle dalga geçerek dünyanın ne kadar boş olduğunu hatırlattılar.

Bence hayatın ciddiyetinin farkında değiller, baba parası yiyince kendilerini bir halt zannediyorlar.

Eskiler iyiydi be dostum!
Ayrıca LGBT denen ıvır zıvırı da başımıza çıkardılar, saçma sapan ateistmiş gibi takılmaları peki? Ateist olan adam gibi olur adam gibide savunur, bunlar havalılık için her şeyi yapıyorlar!
Sanırsam bir süre sonra bunlar gibi olmayan yani bizler çöp çağın mücevherleri vb. şeyler ile anılacağız.
Telefonumu göstermemi isteyecekmişsin gibi geldi.

Sokrates, 2500 yıl önce:

DGzmg4cXgAE-TKA.jpg

94 doğumluyum yeni nesil ergenler gerçekten rezalet durumda...
Ne saygıları var ne sevgileri var aşırı rahatlar dünyaları ben yarattım tavrıyla geziyorlar ortada
Kızlar mesela önüne gelene ana bacı küfrediyor
Bizim zamanımızda böyle değildi büyüklerimize saygımız vardı sokakta oynardık gezerdik tozardık şimdiki yeni nesile çok yazık.
Hocam genel konuşmasanız keşke, ağzıma ne küfür alırım ne de ego yaparım.
Öğretmenlere kim zulmediyor? Sadece hak eden yaşlılara saygı gösteririm, önüne gelene küfür eden bir yaşlı saygıyı hak etmiyor.
Gayet çalışıyoruz, bacak bacak üstüne atmanın saygısızlığı yok, yemek yemenin neresi yanlış anlayamadım.

Telefonumu göstermemi isteyecekmişsin gibi geldi.
Atatürk ve izinden giden bir insanım, ön yargın çok güzel.
Hocam genel konuşmasanız keşke, ağzıma ne küfür alırım ne de ego yaparım.

Öğretmenlere kim zulmediyor? Sadece hak eden yaşlılara saygı gösteririm, önüne gelene küfür eden bir yaşlı saygıyı hak etmiyor.
Gayet çalışıyoruz, bacak bacak üstüne atmanın saygısızlığı yok, yemek yemenin neresi yanlış anlayamadım.
Katılıyorum.

Zamanında sende öyle değil miydin? Acaba şu anki nesilden mi nefret ediyorsun belki de?

Ben şu an 36 yaşındayım ergnlerden ve ergenlikten çıkamamışlardan gerçekten nefret ediyorum.
Evet bende ergenlik geçirdim ama biz saygılıydık büyüğümüzü küçüğümüzü bilirdik şimdikiler? yüreğimi okusan abi bu nefret dersin.

Geri
Yukarı