Eski nesil i7 işlemci mi? Yeni nesil i3 işlemci mi?

Siz kaçıncı nesil işlemci kullanıyorsunuz?

• 1.Gen Arrandale, Clarkdale Lynnfield

Oy: 4 9,3%
  • 2.Gen Sandy Bridge

Oy: 8 18,6%
  • 3.Gen Ivy Bridge

• 4.Gen Haswell

Oy: 6 14,0%
  • 5.Gen Broadwell

Oy: 4 9,3%
  • 6.Gen Skylake

Oy: 3 7,0%
  • 7.Gen Kaby Lake

Oy: 2 4,7%
  • 8.Gen Coffee Lake (bekliyorum)

• Oy verenlerin toplamı
    43

KaptaniDerya

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sorum başlıkta yazdığı gibidir. Çoğu sayfa ve forum yeni nesil Pentium ve i3'leri tavsiye ederken bazı gruplar 2. el 2.nesil i7'leri tavsiye ediyor ve DDR3 ve DDR4'ün aralarında pek fark bulunmadığını ima ediyorlar. Birkaç sene kullanılmış i7 işlemcilerin rahatlıkla kullanılabileceğini söylüyorlar. Sizin fikriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci nesil biraz eski geldi bana. 4 olsa belki. Sistemi idareten, kısa bir süreliğine alıyorsan eski nesil alınır. Ama şunu da akıldan çıkarmamak lazım: eski nesil için almak zorunda olduğun her parça piyasada daha az bulunacağı için daha pahalı olacaktır. Artı parça bulmak da zorlaşacaktır.

Buyrun kayda değer bir overclockla 6700K'ya yetişmeye çalışan bir 2700K.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci nesil biraz eski geldi bana. 4 olsa belki. Sistemi idareten, kısa bir süreliğine alıyorsan eski nesil alınır. Ama şunu da akıldan çıkarmamak lazım: eski nesil için almak zorunda olduğun her parça piyasada daha az bulunacağı için daha pahalı olacaktır. Artı parça bulmak da zorlaşacaktır.
Şuan ki sistemim G4560 üzerine kurulu. Merakım üzerine böyle bir gönderi paylaştım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı