Eski okula nakil yapılıyor mu?

289120

Hectopat
Makaleler
2
Konuyu akrabam için açıyorum onun bu forumda hesabı olmadığı için.

Kendisi 11.sinif aihlde okuyordu aihl sayısaldan normal Anadolu lisesinin dil sınıfına nakil yaptı ve oldu. Ama eğer bu hafta okulunu beğenmezse geri dönme şansı var mı? Bir de bu şubattan nakiller haftalık yerine aylık oluyormuş. Beğenmediği yerde 1 ay boyunca durması zor olur. Mesela şu an eski okula nakil denedi fakat olmadı sistem hata verdi çünkü bugün nakillerin kabulü yapılıyor. Gece 12'den sonra tekrar deneyecek.
Ve ek olarak ilk dönem notlarında meslek dersleri notları vardı Anadolu'ya geçince onlar silindi şimdi aihlye geri dönerse o notlar geri gelecek mi nasıl olacak?
Sizin fikirleriniz nelerdir? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Sizin fikirleriniz nelerdir? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Bu konu hakkında net bir bilgim yok maalesef. Yanlış yönlendirmek istemem ancak şunu söyleyebilirim: Eğer tekrardan nakil olursa o okulda aldığı notları doğal olarak silinecek ve eski okulunda tekrardan sınava girmesi gerekecek. Eğer nakil şartlarını sağlıyorsa tekrardan nakil olabilir.

Bu konu hakkında net bir bilgim yok maalesef. Yanlış yönlendirmek istemem ancak şunu söyleyebilirim: Eğer tekrardan nakil olursa o okulda aldığı notları doğal olarak silinecek ve eski okulunda tekrardan sınava girmesi gerekecek. Eğer nakil şartlarını sağlıyorsa tekrardan nakil olabilir.

Hocam eski okula nakil başlatmış yeni yerini beğenmezse geri dönmeyi düşünüyor, fakat şöyle bir madde var.
"Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır."

Şimdi nakiller son iş günü onaylanıyor son iş günü marta geliyor fakat bu hafta şubat ayının son haftası. Nakili diğer aya mı sarkar yoksa bu hafta tamamlanır mı?

Böyle dönenlere çok şahit oldum ayda 1 gün veya her hafta cuma günü olması lazım nakil alınabiliyor. Döner yani problem olmaz zorla tutlacak değil ailesi arkasında olduğu sürece istediği okula geçebilir.

Bu hafta okulu beğenmez ise en geç perşembe saat 17:00 a kadar nakil isteğini yapsın. Sonrası marta sarkarsa aylık nakil sıkıntı.
Bu şekilde yaparsa bu cuma açıklanacak değil mi? Birde o nakil başvurusunu bugün yaptı beğenirse silicek beğenmezse silmeyecek. Bugün pazar günü ya bugün yaptığı için sıkıntı oluşturur mu?

Benim bilgim cuma açıklanacağı yönünde. Ama kafalarına göre mevzuat değiştirdikleri için aksi durum sürpriz olmaz.
Anladım hocam. Mevzuatta Şubat 29 çekince nakil sonucunun ne zaman açıklanacağının bilgisi bulunmadığı için konu açtım. İnternette başkaları Şubat'ın son haftası nakil yaptığında nasıl bir sonuç almış diye kontrol ettim fakat bulamadım.

Geri
Yukarı