Eski okulumdaki olaylar yüzünden çok sinirlenen birisi oldum

İnsanlar en ufak kelimeden bile tartışma çıkarabiliyor. Pısırık kalmak başkalarının sizin hakkınızdaki fikrini etkileyebilir belki kötü söylemlere maruz kalırsınız ama sizi korur.
Kimin ne düşündüğünün bir önemi yok. Sessiz kalanın aptal sanıldığı bir ülkedeyiz.

Gidip kavga et demiyorum zaten pısırık kalmasın yeter. Cevabını versin yeter. Her şeyi kavga gürültü sanıyorsunuz. Bağırmak bile bir şiddet unsuru sonuçta.
Acıma aynı şekilde cevap ver, şiddet varsa şiddet uygula demek. Benim bilmediğim başka bir anlamı mı var aynı şekilde cevap verin?

İnsanlar en ufak kelimeden bile tartışma çıkarabiliyor. Pısırık kalmak başkalarının sizin hakkınızdaki fikrini etkileyebilir belki kötü söylemlere maruz kalırsınız ama sizi korur.
Bir de bu var. Sanki lafa lafla karşılık verince mevzu sakinleşiyor. Lisedeyken vardı böyle tipler etrafımda. Orta okulda da. Höö laf soktu, höö diyip güçlerine gidiyordu, daha fazla hırslanıyorlardı.

Yolda giderken birisi sana tekme tokat girse dur konuşalım mı diyeceksin?

Kimin ne düşündüğünün bir önemi yok. Sessiz kalanın aptal sanıldığı bir ülkedeyiz.
İşte insanların ne sandığına ne düşündüğüne bakarsak kendimize yetişemeyiz. En sağlıklısı kimseyi umursamamak.

Fiziksel bir saldırıda tabi ki nefsi müdafaa olur savunmaya geçersin ama zorbalıkta gidip de karşı laf vurmaya kalkarsan veya karşı şiddet uygularsan grup halinde daha büyük bir zarar gelebilir.

Hayır, kendimi gerektiği kadar savunacağım ve uzaklaştıracağım. Adamı anasından doğduğuna pişman etmek için uğraşmayacağım. Ki aynı şey değil, alakası yok konuyla.

Gidip kavga et demiyorum zaten pısırık kalmasın yeter. Cevabını versin yeter. Her şeyi kavga gürültü sanıyorsunuz. Bağırmak bile bir şiddet unsuru sonuçta.

Lisede zorbalık yaşadınız mı bilmiyorum ama bir grup sana kafayı takınca elini kaldırman bile göze batmana sebep oluyor ve genelde bu gruplarla hocalar dahi aralarını bozmak istemiyor. O sebeple en iyisini yapmış. Bu pısırık kalmak olmuyor geleceğini düşünerek olgunca bir tutum sergilemiş. Yaşadıklarının travmaya dönüştüğünden bahsetmiş siz kalkıp "pısırıklık" diyorsunuz. Biraz empati yapın lütfen!

Sana zorbalık yapanlara acıma, aynı şekilde cevap ver.

Kardeşim zaten arada az da olsa cevabını veriyordum millete sonradan tamamen cevabını verdim millete şiddetsiz şekilde ve okulu değiştirdim ama cevabını veremediklerim var onlara karşı sinirim bozuluyor şu an.

Zaten dedim ya geçmişi geride bırakmayı deniyorum ama pek işe yaramıyor diye yine de yardım icin sağ ol psikoloğa gitmeyi düşünüyorum zaten.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…