Eski okulumdaki olaylar yüzünden çok sinirlenen birisi oldum

Gidip kavga et demiyorum zaten pısırık kalmasın yeter. Cevabını versin yeter. Her şeyi kavga gürültü sanıyorsunuz. Bağırmak bile bir şiddet unsuru sonuçta.
Acıma aynı şekilde cevap ver, şiddet varsa şiddet uygula demek. Benim bilmediğim başka bir anlamı mı var aynı şekilde cevap verin?

İnsanlar en ufak kelimeden bile tartışma çıkarabiliyor. Pısırık kalmak başkalarının sizin hakkınızdaki fikrini etkileyebilir belki kötü söylemlere maruz kalırsınız ama sizi korur.
Bir de bu var. Sanki lafa lafla karşılık verince mevzu sakinleşiyor. Lisedeyken vardı böyle tipler etrafımda. Orta okulda da. Höö laf soktu, höö diyip güçlerine gidiyordu, daha fazla hırslanıyorlardı. :D

Acıma aynı şekilde cevap ver, şiddet varsa şiddet uygula demek. Benim bilmediğim başka bir anlamı mı var aynı şekilde cevap verin?

Bir de bu var. Sanki lafa lafla karşılık verince mevzu sakinleşiyor. Lisedeyken vardı böyle tipler etrafımda. Orta okulda da. Höö laf soktu, höö diyip güçlerine gidiyordu, daha fazla hırslanıyorlardı. :D
Yolda giderken birisi sana tekme tokat girse dur konuşalım mı diyeceksin?

Gidip kavga et demiyorum zaten pısırık kalmasın yeter. Cevabını versin yeter. Her şeyi kavga gürültü sanıyorsunuz. Bağırmak bile bir şiddet unsuru sonuçta.

Lisede zorbalık yaşadınız mı bilmiyorum ama bir grup sana kafayı takınca elini kaldırman bile göze batmana sebep oluyor ve genelde bu gruplarla hocalar dahi aralarını bozmak istemiyor. O sebeple en iyisini yapmış. Bu pısırık kalmak olmuyor geleceğini düşünerek olgunca bir tutum sergilemiş. Yaşadıklarının travmaya dönüştüğünden bahsetmiş siz kalkıp "pısırıklık" diyorsunuz. Biraz empati yapın lütfen!

Sana zorbalık yapanlara acıma, aynı şekilde cevap ver.

Kardeşim zaten arada az da olsa cevabını veriyordum millete sonradan tamamen cevabını verdim millete şiddetsiz şekilde ve okulu değiştirdim ama cevabını veremediklerim var onlara karşı sinirim bozuluyor şu an.

Hepimiz öyle veya böyle zorbalığa maruz kalmışızdır lisede. Keşke olmasaydı ama oldu ve geçmiş geride kaldı. Elbette senden de bir şeyler aldı götürdü ama inan bana her zorluğun sana illaki olumlu bir geri dönüşü oluyor. Şu an olduğun okuldan memnunsan buraya odaklan, eskiyi sana cehennem edenleri düşünüp yeni ortamı sen cehenneme çevirme. Biraz kendini dinle, seni sakinleştiren hobiler keşfet ve bu şekilde de üstesinden gelemiyorsan lütfen psikolojik destek al. Çünkü içinde kalırsa ya seni bitirir ya da çevrendekileri

Zaten dedim ya geçmişi geride bırakmayı deniyorum ama pek işe yaramıyor diye yine de yardım icin sağ ol psikoloğa gitmeyi düşünüyorum zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı