Eski PC İçin Hangi İşletim Sistemi Uygundur?

@arm1
Arkadaş belli ki Cpu- Z' dan bakmış, ram' ın Mhz değerine oradaki yazan Mhz' nin 2 katıdır o ram' ın Mhz' si.

Speccy den baktım oda CPU-Z ile aynı mantıksa olabilir.
Sandisk Extreme 2 SSD var şuan. Arkadaşım satıyordu, uygun fiyata olunca aldım. Tek sıkıntısı anakartın SATA 2 olması. Tam performans veremiyor ancak bu hali bile HDD ye göre çok farkediyor.

Eski HDD kısmen bozuk olduğu için onu söktüm. Depolama için de 750 BG'lık bir HDD aldım. (O da arkadaştan.)

Windows 10 kullanmaya devam et. Güncellemeler depolamayı arttırır belki birazcık. Ben son sürüme güncellemedim henüz, sıkıntı çıkarabilir diye. Gerçi bu sürümde de ufak tefek sorun olmadı değil. Ama hallediliyor. :kıkırda:

Ben Windows'a alışma sürecinde birçok kez Windows 7'ye geri döndüm ama Windows 10 güncelleme desteğinden de biraz şart gibi. İte kaka alıştım sonunda Windows 10'a.

O zaman SSD yerine 1 TB`lık 7200 RPM bi HDD alayım sistemi ona kurayım. Öbürü de kalsın diğer yorumlardanda yola çıkarak Windows 10 1709 sürümünü kurayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD gibi bir nimet dururken HDD ye yatirim pek mantikli olmaz ancak bu işe ayirabiliceğin bütçe de önemli. Malum dolar uçtu gitti.

Er geç son sürüme geçeceksin. Hazir disk değişimi yapacakken temiz kurulumla son sürümü yükle. Yine de sen bilirsin tabi ki. [emoji4]

Arkadaşlar merhaba, aşağıda özelliklerini verdiğim 7-8 yıllık bilgisayarım var. Bilgisayarımda şu an en güncel Windows 10 kurulu. Sorun şu bilgisayar artık eskisi kadar hızlı değil, bir işlemi yaparken deli edecek kadar çok bekletiyor, daha önce oynadığım oyunlarda bile kasmaya başladı. Örneğin daha önce normal ayarlarda oynadığım oyunu şu an düşük ayarlarda bile oynayamıyorum, bunun Windows 10 ile alakalı olduğunu düşünüyorum, sizce onla mı alakalı ve hangi işletim sistemini kurmalıyım? Şimdiden teşekkürler.
  • Intel core 2 Quad Q8300 - 2.50 GHz CPU
  • 4 GB DDR2 399MHz RAM
  • ECS g31t-m7 anakart
  • 512MB ATI Radeon HD4600 ekran kartı
  • 456GB Samsung H502hı disk
Sen kafanı hiç karıştırma yapıştır win 7 kafan rahat olsun.

Windows 10 kurmanı öneririm. Sorun yaratacağını düşünmüyorum. Eğer performans beklediğin gibi olmaz ise Linux denemeni öneririm.

SSD gibi bir nimet dururken HDD ye yatirim pek mantikli olmaz ancak bu işe ayirabiliceğin bütçe de önemli. Malum dolar uçtu gitti.

Er geç son sürüme geçeceksin. Hazir disk değişimi yapacakken temiz kurulumla son sürümü yükle. Yine de sen bilirsin tabi ki. [emoji4]

Ssd tabi daha mantıklı ama bu emektarı depolama yönünden de düşündüğüm için hdd dedim 😊 şimdiye kadar ki yardımlar için çok teşekkür ederim SSD`yi de düşüneceğim.
Sen kafanı hiç karıştırma yapıştır win 7 kafan rahat olsun.

Galiba temiz bir diskle başta bir Win 7 deneyecem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı