Eski PC kasasına yeni sistem takılır mı?

Anakartın yatay ve dikey konumu ile ne kastettiğinizi malesef anlayamadım. Sizinki gibi LGA775 soketli bir anakart (fotoğrafta koyu pembe) ile yeni alacağınız Micro-ATX (açık pembe) anakartların tümü, montaj yönü ve vida delikleri bakımından uyumludur. Daha eski anakart takılı olan kasalarda dahi şahsen hiç sorun yaşamadım.

Eki Görüntüle 572346

Yön/doğrultu ile ilgili kafanızı karıştırmış olabilecek şeylerden aklıma tek gelen detay, eski anakartınızdaki işlemci hizalamaya yardımcı üçgen sembolünün, anakartın sağ alt köşesine doğru bakması. Yeni alacağınız anakartta bu üçgen sembolü sol alt köşeye doğru bakacaktır.

Çok teşekkür ederim, aslında sormak istediğim tam da buydu fakat ifade edemedim. LGA 775 soket anakart yuvası Micro-ATX anakart ile uyumlu olur mu, oluyormuş. Teşekkürler.
Bir de sizden psu konusunda tavsiye isteyeceğim. FSB markasını fiyat/performans olarak kullanabilir miyim?

@orcsn İlk mesajda belirttiğiniz güç sınıfında (700-750 W) tercih edecekseniz, FSP markasının çoğu modelinin kalitesi yeterince yüksektir. Yakın zamanda tesadüfen bir FSP güç kaynağı kullanma tecrübem de oldu. Televizyonun arkasına koyduğum Mini-ITX sistemimde (alternatif yoksunluğundan) FSP SFX Pro modelini kullanıyorum. Şu ana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı. Sizin alacağınız (ki muhtemelen Hydro- serilerinden bir model olacaktır) modellerin de iyi kalite olacağını tahmin ediyorum.

@orcsn İlk mesajda belirttiğiniz güç sınıfında (700-750 W) tercih edecekseniz, FSP markasının çoğu modelinin kalitesi yeterince yüksektir. Yakın zamanda tesadüfen bir FSP güç kaynağı kullanma tecrübem de oldu. Televizyonun arkasına koyduğum Mini-ITX sistemimde (alternatif yoksunluğundan) FSP SFX Pro modelini kullanıyorum. Şu ana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı. Sizin alacağınız (ki muhtemelen Hydro- serilerinden bir model olacaktır) modellerin de iyi kalite olacağını tahmin ediyorum.

Peki, ısınma sorunuyla karşılaştınız mı, kasanızın eski tip olduğunu gördüm fotoğraftan. Havalandırma problemi oluyor mu?

Peki, ısınma sorunuyla karşılaştınız mı, kasanızın eski tip olduğunu gördüm fotoğraftan. Havalandırma problemi oluyor mu?

Hayır, hiç sorunla karşılaşmadım. Zaten boyutu aşırı küçük olmadıkça, dünya üzerindek kasaların havalandırma performansında önemli bir fark yoktur. O durumda bile önemi olan, soğutucu blok veya radyatör ile kasanın mazgalları arasındaki mesafenin az olması ve arada yeterince güçlü fanların bulunmasıdır.

Bende Zalman marka kasa var, içinde atx anakart var, 6 yıl önce vatan bilgisayardan toplattırmıştım, şimdi full atx kasa aldım 3200 liraya, bu atx anakartı bu full atx kasaya takacam şimdi, ilerde anakartı değiştirdiğimde de aynı bu kasayı kullanmayı düşünüyorum, umarım yıllar sonra yeni anakart aldığımda bu yeni anakartı full atx kasama takmada sorun yaşamam, vidalarını felan bulabilir miyim ki ilerde, belki de bu kasadan da sıkılırım😇 ama sıkılacağımı sanmıyorum çok beğendim bu kasayı😙

Yeni konular

Geri
Yukarı