Eski PC'deki SSD'yi yeni PC'ye dosya aktarımı ile taşıma

Esat Mert

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, eski bilgisayarımdaki SSD depolama birimini yeni dizüstü bilgisayarıma aktarmak istiyorum ancak bilgisayarımın tek depolama birimi olduğundan Windows 10 SSD'ye kurulu ve yeni bilgisayarım da M.2 SSD üzerine kurulu halihazırda bir Windows 10 işletim sistemim bulunmakta. SSD'ye format atmadan içinde bulunan dosyaları saklamak istiyorum. Bilgileri klonlamayı düşündüm ancak dizüstü bilgisayarımda 256 GB'lık bir SSD var ve yaklaşık 380 GB'a yakın dosyam var. Ne yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz?

Eski PC'de ki SSD tek bölüm mü? Eger o sekilse 2'ye böl kendi icinde aktar. Ve C kısminda sadece Windws'u birak ve harici olarak yeni PC ne tak. Harici olarak icinde ki Windows'u sil ve iki kısmı birleştir. Yanliş anlamadiysam Windows'tan kurtulmak istiyorsunuz galiba.

Eski PC'de ki SSD tek bölüm mü? Eger o sekilse 2'ye böl kendi icinde aktar. Ve C kısminda sadece Windws'u birak ve harici olarak yeni PC ne tak. Harici olarak icinde ki Windows'u sil ve iki kısmı birleştir. Yanliş anlamadiysam Windows'tan kurtulmak istiyorsunuz galiba.

Evet, SSD'yi ikiye bölmenin SSD sağlığı için iyi olmadığını söylemişlerdi başka ne yapabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı