Çözüldü Eski SATA SSD boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OpalStarfish

Hectopat
Ekran kartı
galax gtx 1060
Anakart
gigabyte b450m s2h
İşlemci
r5 2600
Merhaba dostlar, normalde SATA SSD kullanıcısıydım. Geçen hafta daha fazla alana ve hıza ihtiyacım olduğu için 970 EVO Plus aldım. Direkt takıp içine temiz Windows 10 kurdum. PC'yi her açışımda Windows hangi diskten başlatmak istediğimi soruyordu, ikisinde de herhangi bir sıkıntı yoktu hangi diski seçersem ondaki Windows sorunsuz başlatılıyordu. Tabii bilgisayarı her açışımda hangisini başlatmak istediğimi sorması bir zaman sonra canını sıkıyor insanın. Varsayılan olarak 970 EVO'yu nasıl seçerim diye internetten bakarken gördüğüm bir tavsiyeyi uyguladım. MSConfig'te önyükleme bölümünden eski Windows'u seçip sil dedim. Nasıl olsa istediğim zaman boot menüsünden SATA SSD'yi seçip başlatabilirim diyerek. Ama olmadı :) Şu anda sadece 970 EVO'dan boot edebiliyorum. Boot menüsünden eski diskimi seçip başlatmaya çalıştığımda "Reboot and select proper boot device" hatası alıyorum. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Eski diskteki bazı programların içindeki verilere ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eski SSD'deki Windows UEFI modunda kurulmuşsa BIOS'tan Windows Boot Manager'ın yanında SATA SSD olan seçeneğini ilk sıraya alabilirsiniz.

Bu bir çözüm olmazsa EasyBCD ile SATA SSD'deki Windows'u tekrar Boot seçeneklerine eklemeyi deneyebilirsiniz:

Eski SSD'deki Windows UEFI modunda kurulmuşsa BIOS'tan Windows Boot Manager'ın yanında SATA SSD olan seçeneğini ilk sıraya alabilirsiniz.

Bu bir çözüm olmazsa EasyBCD ile SATA SSD'deki Windows'u tekrar Boot seçeneklerine eklemeyi deneyebilirsiniz:

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı