Eski sinema sistemindeki Subwoofer'ı kullanmanın bir yolu var mıdır?

Elimde kabloları da mevcut fakat elektrik işlerinden her zaman korkmuşumdur evi yakarım korkusu merakımın önüne geçiyor doğrusu şu anda, normalde olsa uğraşır yapmaya çalışırım ama şu an ciddi anlamda korku var içimde Ve evet dediğiniz gibi arçeliğin kendine özel bu yazının altına ekleyeceğim görseldeki gibi plastik kablo uçları mevcut. Şimdi özetle aslında yapılması gereken bir adet Rca to 3.5mm kablosu alıp rca ucunu aux inputlardan birisine, 3.5mm ucunu bilgisayarıma bağlayıp, subwoofer ve kolonların kablolarını da kendi inputlarına bağladıktan sonra dvd'ye güç vermek anladığım kadarıyla. Bunu yapmaya çalışırken olası bir yangın çıkarma ihtimalim nedir acaba? Güvenlik amaçlı soruyorum Yoksa yarın gidip bir elektrikçide yaptıracağım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-05 at 22.23.20.jpeg
    76,5 KB · Görüntüleme: 37
Amfi devresinde ve diğer elektronik devrelerin pcbleri olası yangına ateşe belli bir süre dirençlidir. En fazla birkaç kondansatör patlar çatapat gibi veya duman çıkar, sigorta atar ama yanma alev alma olmaz merak etmeyin

Hocam gazı aldım sizden yarın Rca to 3.5mm kablo bulup bir elektrikçiden evde deneme yapacağım bakalım Başarılı bir sonuç alabilirsem videolu bir şekilde tekrar geleyim konuya bari
Güncelleme: Devreye elektrik geliyordu fakat devre çalışmıyordu, nerelerine voltaj geliyor acaba diye kontrol kalemiyle bakınırken bir yerde kısa devre yaptırmış olacağım ki devre çalışmaya başladı. Sonrasında giriş çıkışları kontrol ettim, hoparlörlere giden tarafta da aux tarafında da enerji var gözüküyordu. Bilgisayarıma bağladım fakat bir türlü ses alamadım. Devreyi fişten çektim, biraz sağına soluna bakındım acaba gözden kaçan bağlı olmayan bir kablo var mı diye, bir şey göremeyince yeniden prize taktım ve şalter attı. Sanırım elektrikçiye götürmem gerekecek
Hocam konuyu hortlatmak gibi oldu da anca müsait olup elektrikçiye gidebildim. Besleme devresinde arıza olduğunu ve tamir edilemediğini ilettiler, sizce bu götürdüğüm yere özel bir durum mudur yoksa besleme arızası tamir edilebilir bir sorun mudur?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-06 at 13.35.39.jpeg
    123,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…