Eski sistem parçaları ile R5 3600 sistem önerisi

SwatOO

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Mevcut sistemim;

• AMD FX-8320.
  • MSI 970 Gaming.
  • Sapphire R9 280.
  • Kingston Fury 16 GB DDR3 1600 MHz.
  • Corsair LS 120GB SSD.
  • Seagate 1TB HDD 7200RPM. yeni sistemde kullanmak istiyorum.
  • Corsair VS650 650W PSU. yeni sistemde kullanmak istiyorum.
  • Zalman Z3 Plus kasa (2x12cm fan tavanda, 1x12cm ön tarafta, 2x12cm arka tarafta sıvı soğutma ile birlikte). yeni sistemde kullanmak istiyorum.
  • Thermaltake water 3.0 AM4 desteklı sıvı soğutma. yeni sistemde kullanmak istiyorum.
  • ASUS vs247 Full HD monitör.
Almayı planladığım sistem;

• AMD Ryzen 5 3600.
  • MSI B450 GAMING Plus Max.
  • Kingston Fury 3200 MHz DDR4 RAM.
  • Kingston ya da Corsair M.2 NVMe SSD 240GB.
  • AOC 1ms Display Port destekli 27" monitör.
Arkadaşlar, özellikle size danışmak istediğim konu şudur; bir anda sistemi alamam. Eski sistemde işime yarayacak parçalar olduğunu düşünüyorum. Kasayı, HDD'yi, güç kaynağını ve sıvı soğutmayı kullanmak istiyorum maliyeti azaltmak için. Bu sistemi 6 yıl önce aldım. Güç kaynağı 4 yıl sonra bozuldu, yenisi geldi garantiden 2 yıl önce. Öncelikle temel bileşenleri yükseltip ekran kartını en son almak istiyorum. Çünkü güzel bütçe ayırmak istiyorum. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkkında? Kullanmadığım eski parçaları da satıp ekran kartı bütçesine ekleyeceğim. Çekindiğim bir konu da ekran kartını bu yeni sistemde idareten kullanabilir miyim, oyun falan oynatırken sıkıntı çıkartır mı?

Eski sistemdeki SSD'yi de kullanabilirsin. Ekran kartı idare etmek için yeter diye düşünüyorum. Sıvı soğutmanın AM4 destekli parçaları da var mı elinde? Sıvı soğutma da sistem gibi eskiyse yeni anakartına uymayacaktır. Thermaltake ile görüşüp uygun parçaları tedarik edebilirsin diye biliyorum.

Kısa süreli idare eder,sorun çıkarmaz.Ayrıca bu sistem özelliklerine de *minimum* RTX 2060 veya RX5700 gibi bir kart yakışır benim fikrimce.

Kesinlikle katılıyorum. Bunların alt segmentinde bir kart almak istemiyorum açıkçası. O yüzden 1-2 ay sabretmek istiyorum. Ekran kartı ve diğer parçalar bana sorun çıkartmasın yeter bu süre zarfında.

Eski sistemdeki SSD'yi de kullanabilirsin. Ekran kartı idare etmek için yeter diye düşünüyorum. Sıvı soğutmanın AM4 destekli parçaları da var mı elinde? Sıvı soğutma da sistem gibi eskiyse yeni anakartına uymayacaktır. Thermaltake ile görüşüp uygun parçaları tedarik edebilirsin diye biliyorum.

Aldığım zamanı hatırlayamadığım için kutusuna baktım, AM4 destekliymiş. Şu an sistemde takılı aparatta AM4 desteği için vida yuvaları var. M.2 SSD almak istiyorum madem sistemi yeniliyoruz tam performans alayım istiyorum.

Şahsen yıllar geçmesine rağmen Cooler Master kasamı hala değiştirmedim. Harcama yapmak olsun diye almamak lazım. Kasa, güç kaynağı. HDD, ekstra soğutma bilinen markalar.

Aynı şekilde düşünüyorum. Buradaki bütçeyi ekran kartına ayırarak performanslı bir sistem dizmek daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı