Eski sistemde hangi tarayıcı kullanılabilir?

ARCADE34

Hectopat
Yer
Merkez/Niğde
Daha fazla  
Meslek
Endüstri'de Bilişim okuyorum.
Selam. Ben şu an halihazırda Opera GX kullanıyorum ama bazı yerlerde ufak tefek lag yapıyor ve bu biraz sinir bozucu. Firefox benim pek hoşuma gitmiyor çünkü bolca hataya sahip bence. Mesela bir süre internet erişimim olmamasından dolayı güncelleyememiştim ve bu yüzden açılmamıştı gibi gibi. Chrome zaten işlemci düşmanı. Edge insanı hayattan bezdirir bence. Brave pek güzel gelmiyor bana. Şimdi soruyorum başka kullanacağım bir tarayıcı önerir misiniz? Tasarımı orta düzey güzellikte olsa da olur ve ek olarak yüksek performanslı ve bütün sitelere tıpkı diğer tarayıcılar gibi gireceğim hızlı açılan bir tarayıcı. Sistem:
Lenovo G50-30
Intel Celeron N2820 işlemci.
Intel HD Graphics 1.7GB
8 GB DDR3L 1066MHz CL7.
500GB HDD.
Windows 10 Pro 1809.

Brave düşünebilirsin.

Bir de işletim sistemini Windows 10 Pro 1506 sürümü yaparsan çok daha hafifler Windows sürümün.

Kesinlikle Microsoft Edge'in o Windowstaki sürümünü denemelisiniz.
Yine de Edge kullanmam diyorsanız, Vivaldi'yi önerebilirim. Son zamanlarda kendisini toplayarak kötü sistemlerde de çalışabilir hale getirdi.

Edge kullanabilirsin.

Brave düşünebilirsin.

Bir de işletim sistemini Windows 10 Pro 1506 sürümü yaparsan çok daha hafifler Windows sürümün.

Edge ve Brave kullanmayacağımı zaten en başta belirtmiştim diye hatırlıyorum.

Kesinlikle Microsoft Edge'in o Windows'taki sürümünü denemelisiniz.
Yine de Edge kullanmam diyorsanız, Vivaldi'yi önerebilirim. Son zamanlarda kendisini toplayarak kötü sistemlerde de çalışabilir hale getirdi.

Vivaldi demek ha? Bakabilirim sanırım.

Edge tercih etmiyorsanız Chrome. Ezbere gelen eskimiş ve yanlış bilgileri tazelemenizi öneririm. Bir tarayıcıyı, yazılım veya oyunun gelişim sürecini kusursuzlaştıran şeyler para, insan gücü ve kullanıcı geri bildirimidir. Bu yüzden piyasa liderlerinin, diğer rakiplerine göre avantajlı olması normaldir.

Brave, Firefox yüksek kaynak tüketiyor. Opera aşırı istikrarsız bir tarayıcı. Kaynak tüketimi Brave ve Firefox kadar olmasa da yüksek. Vivaldi genel olarak sayfa açılışı yavaş bir tarayıcı.

Bunun dışındaki tarayıcılar düzenli güncelleme almıyor veya Chromium üzerine kuruluyor. Chromium kararsız bir sürüm olduğundan basit kullanıcıya önermiyorum.

Ana tarayıcıların konfor alanından çıkarım diyorsan bağlantıda sayfayı aşağı indirerek bakabilirsin.

Mesela SeaMonkey.

2023-06-19_13-26.png

Slimjet de güzel bir Chrome alternatifi. Daha fazla özelleştirme sunuyor. Ama Chromium güncellemelerini geç alıyor. Bu tarayıcıların dezavantajı güvenlik sorunu yaşama ihtimaliniz daha yüksek.

Son düzenleme:
Kesinlikle Microsoft Edge'in o Windows'taki sürümünü denemelisiniz.

Hocam Vivaldi pek hoşuma gitmedi gerek karmaşıklığı olsun gerek birçok yerdeki ağırlığı olsun.

Edge tercih etmiyorsanız Chrome. Ezbere gelen eskimiş ve yanlış bilgileri tazelemenizi öneririm. Bir tarayıcıyı, yazılım veya oyunun gelişim sürecini kusursuzlaştıran şeyler para, insan gücü ve kullanıcı geri bildiri midir? Bu yüzden piyasa liderlerinin, diğer rakiplerine göre avantajlı olması normaldir.

Brave, Firefox yüksek kaynak tüketiyor. Opera aşırı istikrarsız bir tarayıcı. Kaynak tüketimi Brave ve Firefox kadar olmasa da yüksek. Vivaldi genel olarak sayfa açılışı yavaş bir tarayıcı.

Bunun dışındaki tarayıcılar düzenli güncelleme almıyor veya Chromium üzerine kuruluyor. Chromium kararsız bir sürüm olduğundan basit kullanıcıya önermiyorum.

Ana tarayıcıların konfor alanından çıkarım diyorsan bağlantıda sayfayı aşağı indirerek bakabilirsin.

Mesela seamonkey.

Eki Görüntüle 1827189

Slimjet de güzel bir Chrome alternatifi. Daha fazla özelleştirme sunuyor. Ama Chromium güncellemelerini geç alıyor. Bu tarayıcıların dezavantajı güvenlik sorunu yaşama ihtimaliniz daha yüksek.

Chrome ve Edge dışında başka bir seçeneğizin yok bence.

Ve siz ikinizi dinleyince Chrome kullanmaktan başka çarem olmadığını öğreniyorum tekrar Chrome'a geçeceğim o zaman.

Hocam Vivaldi pek hoşuma gitmedi gerek karmaşıklığı olsun gerek birçok yerdeki ağırlığı olsun.

Ve siz ikinizi dinleyince Chrome kullanmaktan başka çarem olmadığını öğreniyorum tekrar Chrome'a geçeceğim o zaman.

Hocalarım ben şu an Chrome'a geri geçtim ve önceki işlemci düşmanı olan Chrome: Dan eser kalmamış çok akıcı çalışıyor bundan sonra Chrome kullanacağım sanırsam.

Geri
Yukarı