Eski Sistemdeki SSD'lerin Hızları Yeni Sistemde Değişti

Ben çözüm bulamadım. Senin değerlerin benden çok daha iyi.

ssd.jpg

@Ned-im

Firmware güncelse ve SSD sağlığı iyi yazıyorsa, çok yüksek ihtimalle sistemden sisteme performans değişikliği oluyor. Belki de bu değerler yazılımsal olarak böyledir fakat uygulamada sıkıntı yoktur. Sistemin ne?

@Ned-im

Firmware güncelse ve SSD sağlığı iyi yazıyorsa, çok yüksek ihtimalle sistemden sisteme performans değişikliği oluyor. Belki de bu değerler yazılımsal olarak böyledir fakat uygulamada sıkıntı yoktur. Sistemin ne?

Güncel ve sağlıklı. Sistem 4 aylık ve SSD 3 aylık. Aliexpress'den aldığım Asgard m2 SSD bir ay sonunda arızalandığı için Samsung Evo aldım. Aldığım günden beri bu değerlerde kullanıyorum.

Sistemim:
İşlemci: Ryzen 5 1600
Ekran Kartı: ASUS RX580 ROG STRIX OC 8GB
Ram: CORSAIR 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL16
Anakart: MSI B450M PRO-M2 V2
Psu: RAIDMAX COBRA 600WATT 80+ GOLD
Ssd: Samsung 250GB 860 EVO SATA 3.0
Hdd: Seagate Barracuda 3.5" 1TB Sata 3.0

@Ned-im

SSD sağlıklıysa ve S.M.A.R.T kısmına tıkladığında bir hata gözükmüyorsa, gönül rahatlığıyla kullan dostum. O değerler oyunlar için fazlasıyla yeterli. Zaten yazma hızına ihtiyacın yok. Dediğim gibi, yüksek ihtimalle sisteme, yazılımlara ve optimizasyona göre değişkenlik gösteriyor.

Düşük değer alan SSD'min, birden coşmasının başka bir açıklaması olamaz çünkü :) Diğer SSD'nin değerleri de iyi ve önceki sistemde yer alan değerlere göre %6 kayıp var. Şu an, Samsung'un vaad ettiği değerin %94'ünü sağlıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı