Çözüldü Eski Steam Hesabını Bulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

WereBear

Kilopat
Daha fazla  
Eskiden bir Steam hesabım vardı sonra onu uzun süre kullanmadım ve şimdi bir tek kullanıcı adını hatırlıyorum. O hesaba nasıl girebilirim ? Gizli soruyu, o hesap için kullandığım e-maili unuttum. E-mailini değiştirirsem şifreyi de değiştirebilirim herhalde ?

E-mail adresi olmadan öğrenmeniz zor, çünkü hesap ismini girdiğiniz zaman parolayı değiştirmeyi denediğinizde "Mail adresinize link gönderildi" tarzında bir mesaj gelecek.

Eskiden bir Steam hesabım vardı sonra onu uzun süre kullanmadım ve şimdi bir tek kullanıcı adını hatırlıyorum. O hesaba nasıl girebilirim ? Gizli soruyu, o hesap için kullandığım e-maili unuttum. E-mailini değiştirirsem şifreyi de değiştirebilirim herhalde ?
Steam hesabını geri alabilmek için mail veya hesapta etkinleştirilen ürün kodunu bilmen gerekmektedir bunların ikisinide bilmiyorsan malesef steamını geri alamazsın kardeşim.

Bir nedenden dolayı uzun süre hesaba giriş yapmadım ve bilgilerimi herhangi bir yere kaydetmedim. E-postam için 2 ihtimal düşünüyorum fakat şu an onlarla ilgili bir problem var.

Eee sadece iki ihtimal varsa o zaman o iki e postanı da dene kayıtlı olan hangisiyle ona parola sıfırlama maili gönderilecek. Ancak bu sefer microsoftla iletişeme geçmen gerekecek o emailine girş yapabilmen için muhtemelen onunda şifresini bilmiyorsundur.

Tek bildiğin şey kullanıcı adıysa herhangi bir yolu yok. Olsaydı zaten kullanıcı adını bildiğin herkesin hesabına erişebilirdin. Unutmaya meyilli biriysen LastPass kullanırsın, bir daha hatırlama gibi bir derdin olmaz.

E-postamı geri almaya başardım bu sayede hesaba giriş yaptım ama Steam tüm oyunları geri aldı ihtiyacım yok artık o hesaba. Konu kapanabilir.

Steam tüm oyunları geri aldı ne demek anlamadım ben ?? Senin olan oyunu nasıl alabilir steam ?

Steam tüm oyunları geri aldı ne demek anlamadım ben ?? Senin olan oyunu nasıl alabilir steam ?

Çok basit ben oyunları izinsiz bir biçimde kredi kartını kullanarak aldım. Babamda 150 TL görünce kredi kartının sayfasında sinirlendi. Hemen dilekçe yazdı ve bu para çekme olayından haberi olmadığı ve parasının geri iade edilmesini istedi. Yeni kart yolladılar ve parayı iade ettiler bu yüzden Steam tüm oyunları geri aldı. Yani o oyunları aldığım para geri yatırılınca doğal olarak oyunları geri alıyor. İninal kart aldım ve yeni hesap açtım :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı