Eski tablet ve telefonlar nasıl değerlendirilir?

Beratkocum16

Hectopat
Elimde diplomalı bir tamircinin ki kadar çok tablet parçası ve tablet var, telefon da var ama daha çok tabletleri değerlendirmek istiyorum. Bu tabletlerin çoğunun ekranı bozuk. Peki ben bunların içindeki parçaları nasıl değerlendiriceğim? Bazılarininda ekranları sağlam. Sizce başka bir aygıta bağlanır mı? Ama deneyimlerime dore hepsi farklı üç.

Elimde diplomalı bir tamircinin ki kadar çok tablet parçası ve tablet var, telefon da var ama daha çok tabletleri değerlendirmek istiyorum. Bu tabletlerin çoğunun ekranı bozuk. Peki ben bunların içindeki parçaları nasıl değerlendiriceğim? Bazılarininda ekranları sağlam. Sizce başka bir aygıta bağlanır mı? Ama deneyimlerime dore hepsi farklı üç.
Eğer Mini HDMI portu varsa Smart TV olarak kullanılabilir tabletler.

Sadece 2 tanesinde var biri açılıyor fakat pili çok çabuk bitiyor şarj dan çıkarıp 3 e kadar sayınca pil bitiyor adaptör ile calistirabilirim ama hem priz televizyonun arkasında olmadığı için kötü görünür tablette arkasına sabitliyemeyecegim için kötü gorunur hemde tablet bayağı eski bizim televizyonun zaten smart özelliği var tabletten daha iyi olan a yüzden gereksiz biraz
Parçalarını satabilirsin, yedek parça olarak kullanabilirsin, tamir edip kar edebilirsin, yayın yapıyorsan stream deck olarak kullanabilirsin.
Biraz eskiler o yüzden para edeceğini zanletmiyorum
Ben şöyle düşünmüştüm hepsinden güçlü parçaları alıp guzel bir kasaya toplarım ama öyle olmuyor onun için hepsinin uygun olması gerek ve büyük ihtimal deiller

Bu aletten bizde de var. 5 yıldır falan yeğenimde duruyormuş. Arkasında Pepe resmi olan bir tablet. Şarj etmemişler kullanılmamış pek...
Şarj ettim açıldı ama google play hizmetleri güncellenemediği için youtube açılmıyor.

Youtube'u açacağım zaman Google Play Hizmet güncelle diyor. Google Play Hizmet güncellemeyi de bir türlü yapamıyor, güncelleme başlıyor sonra %100'e kadar geliyor ama başa dönüyor.

Kullanılır hale nasıl getiririm?
mini HDMİ portu yok ama dönüştürücü falan gibi bir aparatla mümkün müdür? Nasıl smart tv'ye dönüşür peki?
Televizyon olarak kullanılabilir, yada tabletinizi bilgisayara çevirebilirsiniz Windows Xp vesayre kurup içine.
İçine windows kurmak mümkün mü?

İçine windows kurmak mümkün mü?
ARM tabanlı Intel işlemciye sahipseniz ya da uyumlu bir SoC (Qualcomm ailesi) bulunuyorsa cihazda evet. Ancak bunun için fiziki bir bootloader lazım.
mini HDMİ portu yok ama dönüştürücü falan gibi bir aparatla mümkün müdür? Nasıl smart tv'ye dönüşür peki?
Eğer port yoksa dönüştürücü işe yaramayabilir.

Geri
Yukarı