Eski telefona Android 9.0 yükleme

Telefonun özellikleri çok iyi değil ama bana kalırsa şu an kastığından daha fazla kasacağını zannetmiyorum. Custom ROM'ların amacı zaten gereksiz bileşenleri çıkarıp mümkün olduğunca saf Android deneyimi sunmaktır. İstisnaları var elbette ama Lineage özelinde konuşursak bende şu an telefonumda kullanıyorum ve fabrika çıkışı sürüme göre daha performanslı çalışıyor cihaz. Güvenlik açısından garanti veremem nede olsa belirli bir geliştirici topluluğu tarafından paylaşılıyor sürümler ama ben şahsen denerdim en azından görünür de olsa güvenlik yaması güncel olur. Tabi cihazına uygun sürüm varsa deneyebilirsin sana kalmış.

Bu işlemi ben yapamayacak olsam bile eğer net bir cevap istiyorsanız, cihazın tam modelini paylaşın. Özelliklerini de düşünmemiz lazım. Android ıcs, jelly bean veya kit kat yüklü bir cihazın Pie sürümüne kadar yükselebileceğini pek sanmıyorum. En fazla 1 GB RAM ile 2 veya 4 çekirdekli eski teknolojili bir işlemcisi olduğunu varsayıyorum. Hem aşırı kasma hem de hızlı şarj boşalması ile karşılaşırsınız. Diğer custom ROM'lar bile doğru düzgün çalışmayabilir. Belki marsmallow (6.x) veya nougat (7.x) başarılı şekilde kurulabilir. Bu sürümler en azından hemen her uygulama için uyumluluk sağlar. Whatapp gibi popüler uygulamaların daha yüksek sürüm gerektiren özellikleri de bir süre daha kullanılabilir olacaktır.

Modelim sams. A7 2016 ve Android 7.0 var 10 kurabilir miyim? Ve performansa ne gibi etkisi olur.

Bu işlemi ben yapamayacak olsam bile eğer net bir cevap istiyorsanız, cihazın tam modelini paylaşın. Özelliklerini de düşünmemiz lazım. Android ICS, Jelly Bean veya Kit Kat yüklü bir cihazın Pie sürümüne kadar yükselebileceğini pek sanmıyorum. En fazla 1 GB RAM ile 2 veya 4 çekirdekli eski teknolojili bir işlemcisi olduğunu varsayıyorum. Hem aşırı kasma hem de hızlı şarj boşalması ile karşılaşırsınız. Diğer custom ROM'lar bile doğru düzgün çalışmayabilir. Belki Marsmallow (6.x) veya Nougat (7.x) başarılı şekilde kurulabilir. Bu sürümler en azından hemen her uygulama için uyumluluk sağlar. WhatApp gibi popüler uygulamaların daha yüksek sürüm gerektiren özellikleri de bir süre daha kullanılabilir olacaktır.
bu cihaza ne yapılabilir? yardımcı olurmusunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210117-152923.jpg
    Screenshot_20210117-152923.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 146

Yeni konular

Geri
Yukarı