Eski telefondaki mesajlari yeni telefona aktarmak

Mchwair

Decapat
Daha fazla  
Bugün telefonum kırıldı ve yeni telefona geçtim. Eski kırık olan telefonumdaki WhatsApp sohbetlerini yeni telefona bir sekilde geri yükleyebilir miyim?

Ekrana görüntü mü gelmiyor hocam sadece telefon çalışıyorsa ve PC'den ekran görüntüsü klasörüne bakabiliyorsak halledilir.

Telefon calisir durumda ama ekran yok PC ile telefonun dosyalarndan wp database icerisindeki dosyalari kopyalayip bu telefona atarsam geri gelebilir mi?

Telefon calisir durumda ama ekran yok PC ile telefonun dosyalarndan wp database icerisindeki dosyalari kopyalayip bu telefona atarsam geri gelebilir mi?
Bu şekilde geri gelmeye bilir. Ben android 8 telefondan android 12 sürümlü bir telefona aktaracaktım. Dosya konumları yeni android sürümlerinde farklıymış işe yaramadı. Ya sürümden dolayı işe yaramadı yada kopyala yapıştır olayı işe yaramıyor.
Ekrana görüntü mü gelmiyor hocam sadece telefon çalışıyorsa ve PC'den ekran görüntüsü klasörüne bakabiliyorsak halledilir.
En mantıklı çözüm bu bence. Biraz uğraştırır ama SS alarak bir şekilde WP'ye girip sohbet yedeklerini güncelleyip oradan yeni telefona çekebilirsin.

Bu şekilde geri gelmeyebilir. Ben Android 8 telefondan Android 12 sürümlü bir telefona aktaracaktım. Dosya konumları yeni Android sürümlerinde farklıymış işe yaramadı. Ya sürümden dolayı işe yaramadı ya da kopyala yapıştır olayı işe yaramıyor.

En mantıklı çözüm bu bence. Biraz uğraştırır ama SS alarak bir şekilde Wp'ye girip sohbet yedeklerini güncelleyip oradan yeni telefona çekebilirsin.

Ben bundan bahsetmiyordum hocam gelişmiş seçenekleri açıp oradan USB hata ayıklamayı açarsa PC'den görüntü alır dokunmatik gibi kullanabilir.

Ben bundan bahsetmiyordum hocam gelişmiş seçenekleri açıp oradan USB hata ayıklamayı açarsa PC'den görüntü alır dokunmatik gibi kullanabilir.
Yani öyle de olabilir. Ama şimdi ayarlara girip orayı bulacak, birde üstüne geliştirici seçenekleri kapalıysa derleme numarasını bulup ona denk getirip peş peşe basmaya çalışacak. Bu iş için birde bilgisayara uygulama kurması lazım. Onu kurduktan sonra bazıları telefona izin bildirimi gönderiyor. Tekrardan ona telefondan izin verdirecek falan. Biraz ekran yansıtma işi uzun sürecek gibi ama ekranı yansıtmayı başarırsa ondan sonra işlemler takır takır kolay zaten.
Ama öte yandan bu ayarları yapıp bu izinleri telefona verdirene kadar direk WP'ye girip sohbet yedeğini almaya çalışsa SS ile daha az uğraşır gibi geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı