Çözüldü Eski Tip Gigabyte Ekran Kartı Bağlantı Türü Nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

matrix16

Centipat
Yer
Berlin - Kruezberg
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün eski eşyalarımdan Gigabyte ekran kartı buldum. 128MB 128 bit ekran kartı buldum ama slotu bir garip. Bu slota converter bulunabilir mi? Uyumlu anakart var mıdır?

$_75.jpg

623ceda195449ddaee276eb6ea87eb17.jpg

Çözüm
AGP slotlu ekran kartıdır. Çevirici ile çalıştıramazsın uyumlu anakart gereklidir. Zaten çalıştırsan bile hiçbir işe yaramaz.
AGP ekran kartı bu. Çok eski sistemlerdeki anakartlarda vardır bunun yuvası. Normal PCI Express slotuna takmaya çalışmayın zarar verirsiniz. Dönüştürücüler varmış ama Türkiye'de yok sanırım. Boş uğraş olur denemeyin derim.

Eski tip PCI slotlarına AGP takılabilir yazıyor Vikipedi'de ama doğruluğu nedir bilmiyorum.

Eski tipten kastı PCI x1'mi acaba...

Teşekkür ederim arkadaşlar bende belki PCI Express converter bulurumda 2 ekran kartı yaparım diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim.
Yani öyle her şey iki ekran kartı olmuyor hocam. Aynı ekran kartları arasında köprüleme yapıp SLI, Crossfire gibi durumlarla performans arttırabiliyorsunuz. Bunu bence saklayın ilerde nostaljik ürün olabilir.

@matrix16 Çift ekran kartı yapmak maalesef sorunlara yol açabilir. Her zaman çift ekran kartı verimli çalışamayabiliyor. Zaten bu ekran kartı güç tüketmek dışında bir işlev görmez günümüzde.

Yani öyle her şey iki ekran kartı olmuyor hocam. Aynı ekran kartları arasında köprüleme yapıp SLI, Crossfire gibi durumlarla performans arttırabiliyorsunuz. Bunu bence saklayın ilerde nostaljik ürün olabilir.
Bu ekran kartı ile uyumlu anakart yani sistem elimin altında hala duruyor... Windows Xp nostalji özlemini gidermek için arada bir kasanın power tuşuna basıyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı