Eski yıllarda yapılan hatadan pişmanlık

jacklondonyazar

Femtopat
Selam arkadaşlar. Beni rahatsız eden bir olay hakkında yazmak istedim. Bundan 4-5 yıl önce 15 yaşındayken merak, eğlence vs. diye şu hackerlığa(!) merak salmıştım. Tabii ne kod biliyorum ne de başka bir şey... Sizin de herhalde bildiğiniz D ile başlayan bir program var. Onunla sosyal medyadan ekli olan arkadaşlara kötü niyetli olmayarak ama sadece meraktan ve eğlence amaçlı virüs yollamıştım. Tabii programı falan hiç bilmediğimden rastgele bir tuşa tıkladım kamerası açıldı o anda galiba fark etti ve kapadı. Ben de bayağı korkmuştum ve tir tir titredim, hemen ona bunun bir virüs olduğunu ve silmesi gerektiğini söyledim. Aynı şekil ben de o programı sildim. Bilgisayarı temizledim. O an hata yaptığımı anlamıştım. Bir daha da asla böyle bir şeye tenezzül etmedim. Fakat aradan zaman geçince (4-5 yıl) acaba kötü hissetmiş midir, kötü bir etki bırakmış mıyımdır diye çok kafama taktım. Geçen sene de benzer şeyler başıma gelince dedim ki; sen yaptın, senin de başına geldi. Etme bulma dünyası herhâl. Ama o zamanlar gerçekten hiçbir kötü niyetim yoktu. Kötü bir dönem geçiriyordum ve böyle bir tezahürü oldu. Sizce bu olay hakkında hâlâ düşünmem, kendimi vicdanen baskılamam mantıklı mı? Hayatımdaki en büyük hatam galiba buydu. Keşke yapmasaydım ama cahillik, çocukluk işte...

Geri
Yukarı