Eskiden 5000 TL'ye ne güzel sistemler vardı

RX 570'in tek fanlı modelleri 800 TL'ye satılıyordu. Keşke alsaydım yine aynı zamanda 200 TL altına çok güzel RAM alınabiliyordu.

3 bin TL'ye RX 570 sistem topladım 1 yıl önce.
Yakın zamanda 3000 TL'ye FX 8350 sistemimi sattım içinde RX 570 8 GB Sapphire Nitro+ vardı. 2 hafta sonra ise safi ekran kartı bu fiyata çıktı. 1 yıl öncedir pek de uzun süre geçmemişti o ekran kartını ikinci elde 650 liraya almıştım. RX 580 4 GB ikinci eller 100 dolar sabit bir fiyatı vardı dolar 6'ydı o zamanlar.

Bence gayet makul fiyatlar sen bir keyif çayı iç(!)

Şu an bilgisayar aldın aldın, alamazsan 2-3 yıl sonra ülkede ne oyun bilgisayarı ne oyun konsolu kalır. Dolar sürekli artıyor. İleride dolar 10 TL olursa kimse bilgisayar almaz ki bu gidişle seneyi 8.50-9.00 TL ile kapatacağız gibi doları.

1200 civarında 1650S vardı.

2016 ile kıyaslamak doğru olmaz, o zaman asgari ücret ile çalışan birisi yarı yarıya daha az TL kazanıyordu. Güncel 10.000 TL'lik sistemlerle kıyaslamak gerekli en azından. Bir de 2016'da mining ve silikon krizi olmadığından fiyatlar fahiş değildi.

2020 sonbahar-kış 10.000 TL'ye iyi ve güçlü sistemler vardı ve dolar şu andan daha yüksekti.

Evet ama asgari ücrete yapılan zam temel ihtiyaçların zamlanmasına yetişebildi mi?

Evet ama asgari ücrete yapılan zam temel ihtiyaçların zamlanmasına yetişebildi mi?
Kalan hiçbir meslek grubu asgari ücret kadar zam da alamadı zaten. Hem asgari ücret diğer maaşlara yaklaşıyor, hem diğer maaşlar dolar karşısında eriyor, hem de asgari ücretli çalışan oranı artıyor.

6000TL'ye topladığım sistemin benzerini 10.000-11.000TL bütçe ile bulabiliyorlar gerçekten komik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…