Eskiden gözüken fiber şimdi gözükmüyor

N LAUDA

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2021 Kasım ayında evime internet bağlatırken Vodafone tarafından 35Mbps fiber vdsll modem ile bağlantı yapıldı. O zamanlar altyapı sorgulaması yaptığımda da altyapıda fiber internet gözüküyordu. Son 2 3 aydır yavaşlayan internet yüzüden ve yeni tahattüt yapma vakti geldiğinden tekrardan Vodafone'den bir sorgulama yaptım, fakat bu sefer altyapıda 35Mbps DSL internet gözüküyor yanı sanırım fiber değil bu nasıl mümkün olabilir acaba? Altyapıda bir değişiklik olmadı veya bir çalışma.

Önceden fiber olduğuna ihtimal vermiyorum eğer TT'den başka fiber altyapınız yoksa. Nereden sorgulama yapınca fiber diyordu bu arada? Şu anki sonuca göre 75 Mbps civarı VDSL kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Yanlış bilgilendirme için özür dilerim. Fiber yerine VDSL'den bahsetmiştim. Vodafone'den sorgulama yaptığımda DSL tarifeleri buluyor. Bunlar VDSL anlamınamı geliyor 50 Mbps'e kadar DSL bağlantı hizmeti verebiliyormuş şu an.

Önceden fiber olduğuna ihtimal vermiyorum eğer başka bir TT'den başka fiber altyapınız yoksa. Nereden sorgulama yapınca fiber diyordu bu arada? Şu anki sonuca göre 75 Mbps civarı VDSL kullanabilirsiniz.

Evet VDSL altyapınız var 83 Mbps’ye kadar. 50 Mbps’lik paket de olur veya 100’lük alıp 75 civarına sabitleyebilir misiniz diye sorabilirsiniz. Başka ISS’lere de bakabilirsiniz.

Evet VDSL altyapınız var 83 Mbps'ye kadar. 50 Mbps'lik paket de olur veya 100'lük alıp 75 civarına sabitleyebilir misiniz diye sorabilirsiniz. Başka ISS'lere de bakabilirsiniz.

Tamamdır teşekkür ederim. Son zamanlardaki düşüşe bir çözüm bulamadım ama 2 yıla yakın süre hiç düşüş yaşamıyorken nadirde olsa hızlar 5 Mbps'lere kadar düşüyor ping keza çok yüksek olabiliyor. Modemi 10 saniye kapatıp açmak sorunu çözüyor. Kablodan kaynaklanan bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Paket yenilerken bu konu üzerindede duracağım.

Direkt TT’ye de geçebilirsiniz taahhütlü olsun diyorsanız. Daha ilgili oluyorlar sorun olunca kendi altyapısı sonuçta.

Geri
Yukarı