Eskilerden hangi cihazları kullandınız?

Volkan S

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben çok da yaşlı değilim ama ilkokul vakitleri 2010 seneleriydi. Android yeni yeni yaygınlaşıyordu ve pahalıydı bana göre. Babam tuşlu bir telefon aldı bana. Nokia C2-01. tabii telefonu görünce ilk araştırdığım oyunlardı. Oyun ismi yazar ardından jar yazıp rastgele sitelerden oyun indirirdim. Hele o oyun açılırken Java'nın açılış animasyonu o zamanlar beni benden alırdı. 1 MB'lık oyunlar çok güzel gelirdi gözüme. Age of Empires olsun şehir kurma oyunları olurdu. Hatta bir ara CS indirdim. Arkadaşta da aynı model telefon vardı kuruyorduk karşılıklı oynuyorduk bazen bot bile atıyorduk. Pes atıyorduk karşılıklı. Bluetooth ile bağlıyorduk telefonları birbirine. Mario, Splinter Cell da, avatar, Rally3D, real footboll ve Prince of Persia gibi şimdi çoğunun ismi gelmiyor aklıma bir sürü oyun vardı. Hele Rally 3D çok iyiydi. Yanlış hatırlamıyorsam bütün arabalarla oyunu bitirince canavar kamyon açılırdı. Hele tuşlu telefonda 3D görmek çok güzeldi. İlk kez o oyunla tuşlu telefonda da 3D olabileceğini öğrendim. Bu CS de aynı şekilde 3D idi. Sınırları zorlayıp bir ara aynı telefonda MP3 kesmiştim zorla ama kesmiştim istediğim yeri. Arkadaşlar hayret etmişti. "nasıl yaptın?" demişlerdi. O yüzden Nokia C2-01'in yeri bende ayrıdır. O zamanlarda kendi mağazası vardı sonra kapattılar. Eskimiş günlere yakayım bir tane. Ne günlerdi be. Sizlerin de varsa eski cihazlarla anılarınız anlatırsanız seviniriz. İyi sosyaller herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Samsung Galaxy S4 ile başladım. Dream League Soccer, Temple Run, Toprak Koç oyunları hileli indirip sınıfa hileli oyunları indirmiştim. Dream League soccer oyununda Elite division çıkmak için biriktirdiğim para ondan sonra eski efsane oyuncular için biriktirdiğim para ne günlerdi. O zamanların amiral gemisi telefondu. Şu an yan görevli olarak hizmet vermeye devam ediyor. Kafa topu, MLBB, Clash of Clans oyunlarına S4 ile başlamıştım. Şu an kariyerime Samsung M20 ile devam ediyorum.

97-98 senelerinde o zamanlar adını bilmediğimiz için atari dediğimiz Nintendo cihazlarını tüplü televizyona bağlayıp Mario oynardım.

1651325918781.png

Yeni konular

Geri
Yukarı