Eskişehir GPU Tamiri nerede yapılır?

Sorun neydi tam olarak ? Chipset yanması mı ? Ve kart modeli verirseniz tam adamını belki söyleyebilirim.
MSI RX480 GDDR5 8GB 256Bit DX12
Sorunu ben de bilmiyorum ama bildiğim tek şey arızalı oldu. Diğer bütün parçalarımı testten geçirdim. Zaten bir sıkıntı olduğu belliydi daha sonra upgrade yaptım sisteme, temiz bir kurulum olsun diye formatta attım ancak sorun patlak verdi vs.
Genel olarak fps sabitlemeyi kapattığımda fps değerlerim oynamıyorum ama dona dona gidiyor oyunlarda. Ek olarak bir müddet sonra ekran gidiyor sesler donuyor, hiçbir şekilde dokunamıyorum bilgisayara kapatmak zorunda kalıyorum. Ayrıca gpu kullanımı 0,100 bu 2 değer arasında değişiyor sadece ve sürekli olarak.

Benim de eski R9 270'imde normal kullanımda pat diye ekranın gitmesi ve seslerin de durması vardı. Ben de bir şey yapamıyordum. En son ekran kartından şüpheleniyordum meğer chipset yanmış.
Sizin de Chipset yanması gibi duruyor. Genelde bunu GPU ısıtma, sallama falan gibi şeylerle çözebiliyorlar ama 1 hafta sonra tekrar edebilir ya da hiç etmeyebilir diyorlar.

Kartınız iyi bir kart. Esnaf sarayı 3.katta Ata bilgisayar öncelikli sorabilirsiniz. Eğer yapamazsa ondan öğrenirsiniz yapabilecek yeri diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
Benim de eski R9 170'imde normal kullanımda pat diye ekranın gitmesi ve seslerin de durması vardı. Ben de bir şey yapamıyordum. En son ekran kartından şüpheleniyordum meğer chipset yanmış.
Sizin de Chipset yanması gibi duruyor. Genelde bunu GPU ısıtma, sallama falan gibi şeylerle çözebiliyorlar ama 1 hafta sonra tekrar edebilir ya da hiç etmeyebilir diyorlar.

Kartınız iyi bir kart. Esnaf sarayı 3.katta Ata bilgisayar öncelikli sorabilirsiniz. Eğer yapamazsa ondan öğrenirsiniz yapabilecek yeri diye tahmin ediyorum.
Çok teşekkürler. Uğrayacağım.

Geri
Yukarı