Eskişehir'den Beşiktaş, İstanbul'a en uygun nasıl seyahat ederim?

Baran Curu

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Eskişehir/Diyarbakır/Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, başlıkta belirttiğimin yanı sıra İstanbul'a ilk defa gitmiyorum. Daha önceleri yanımda hep beni yönlendiren beraber hareket ettiğim insanlar oldu ve ilk defa tek başıma bu karışık şehre seyahat edeceğim. Bu hususta yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Öncelikle belirtmek isterim ki Pendik istasyonuna kadar sorun yok, sorun Beşiktaş'a giderek İstasyona geri dönmek.

Google vb. arama motorları üzerinden araştırmalar yaptım, 500 T vb araçlar hakkında biraz fikrim var. İstanbul kart (akbil)'i de Eskişehir kart'tan biliyorum ancak nasıl edinebileceğim konusunda da bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Sevgiler.

Çözüm
Trafi uygulaması İstanbul'da baya yardımcı olabilir size. Pendik tren istasyonuna geleceksiniz sanırım. Oradan M4 metro hattı yani Tavşantepe - Kadıköy metrosuna binin. En son durak olan Kadıköy durağında inin. Metronun 3 ve 4 nolu çıkışı olan tarafa yönelin ve iskele tarafını gösteren (yanlış hatırlamıyorsam 4 numara olabilir) çıkıştan çıkın. Burada sorarsanız Beşiktaş iskelesini size gösterirler. Vapura atlayın direk Beşiktaş'ta inebilirsiniz.

İstanbul Kart yazısını gördüğünüz büfelerde kartınızı alabilir ve içine para yükletebilirsiniz.

Ayrıca aşağıda gördüğünüz cihazlar genelde metro duraklarında olur bu cihazlarla da kartınıza dolum yapabilirsiniz. Ama unutmayın sarı olanlar para yükler.

1111.png
Trafi adlı mobil uygulamayi indirmenizi tavsiye ederim o size yeterince doğru, en kısa ve ucuz yolu gösterecektir. Ayrıca istanbul kartları isterseniz tek kullanımlık isterseniz kişiye ait alabilirsiniz. Onu da trafı üzerinden bakabilirsin. Hangi gün geleceksiniz size o gün müsait olursam buradan destek olabilirim

Trafi uygulaması İstanbul'da baya yardımcı olabilir size. Pendik tren istasyonuna geleceksiniz sanırım. Oradan M4 metro hattı yani Tavşantepe - Kadıköy metrosuna binin. En son durak olan Kadıköy durağında inin. Metronun 3 ve 4 nolu çıkışı olan tarafa yönelin ve iskele tarafını gösteren (yanlış hatırlamıyorsam 4 numara olabilir) çıkıştan çıkın. Burada sorarsanız Beşiktaş iskelesini size gösterirler. Vapura atlayın direk Beşiktaş'ta inebilirsiniz.

İstanbul Kart yazısını gördüğünüz büfelerde kartınızı alabilir ve içine para yükletebilirsiniz.

Ayrıca aşağıda gördüğünüz cihazlar genelde metro duraklarında olur bu cihazlarla da kartınıza dolum yapabilirsiniz. Ama unutmayın sarı olanlar para yükler.

1111.png

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı