Eskisi gibi koşamıyorum

OLDüyedir3

Hectopat
Eskiden 85 kilo olduğum zamanlar bayağı iyi koşardım, zayıf gözükmezdim, iri gözükürdüm ve hızlı koşardım, hızlı koştuğum zamanlarda da 7/24 evde oturup düzensiz beslendiğim zamanlar, şimdi çok evde oturmuyorum hareketliyim eskisine göre ve 85 kilodan 70 kiloya düştüm ve eskisi gibi hızlı koşamıyorum, sürekli makarasına yarış yaptığım arkadaşımla yarış yaparken bayağı geride kalıyorum ve çabuk yoruluyorum, kendimi ağırlaşmış hissediyorum(sigara vb. bir şey kullanmıyorum), ayaklarım kalın ve üstüm çok kalın iri değil, ama bacaklarım cidden üst tarafa göre kalın, 85 kilo olduğum zamanlar üst tarafımda iri idi, sebebi bu mu? Doktora gittim bir şey olmadığını söyledi.

Hantallaşmışsın, kilolar gidince bacaklarda zayıflaşmış. Düzenli spor yap.
Nike, Runkeeper gibi uygulamaların couch to 5K gibi programlarına başla, kısa sürede ilerleme kaydedersin.

Koşarken tansiyonunuz çıkıyor ya da herhangi bir baş dönmesi falan yaşıyor musunuz?

Hayır.

Hantallaşmışsın, kilolar gidince bacaklarda zayıflaşmış. Düzenli spor yap.
Nike, Runkeeper gibi uygulamaların couch to 5K gibi programlarına başla, kısa sürede ilerleme kaydedersin.

Bir spor yeri ile görüşmüştüm oraya başlayacağım, uygulamayada bakacağım.

Eskiden olan kondisyonunu kaybetmişsindir.Aynı zamanda kilo verdiğin süreçte yeterli protein alımı ve ağırlık egzersizi yapmadıysan fazla kas kaybetmişsindir.Bacak egzersizleri,koşu bandında interval düzen koşman kondisyon ve patlayıcılık açısından faydalı olur.
Benim kondisyon için koşu bandında kendi planlamam bu şekilde:
Dakika Hız
0-5 8 km/h
5-10 10 km/h
10-20 11 km/h
20-25 11.5 km/h
Bu set başlangıçta zorlayabilir,tam interval düzende denemez sanırsam. Süre aralıkları fazla hız düşürme falan yok. Bir süre aşşağıdaki programın bir benzerini uygula
12 Dakikalık Koşu Bandı İnterval Çalışması – SporsalBilgiler
Sonra hız kazanmak için benim programımı tavsiye ederim. Şahsen 5dk da tıkanan ben 8 km/h sabit hızda 45 dakika boyunca herhangi bir tıkanma yorulma hissetmeden koşabiliyorum.Daha fazlasını denemedim.Isınma sürecinden sonra sprint antrenmanları ile eskisinden çok daha yüksek hıza çıkabilirsin.

Geri
Yukarı