Eskiyen Bilgisayarıma GTX 660 İle Upgrade Yapma

Ozzy

Kilopat
Benim PC bayağı eskidi artık oyunlardan bihaber oldum durum çok kötü yani anlayacağınız .Bütçem de aşırı kısıtlı. PC yi kaldır çöpe at gibi şeyler yazmayın lütfen çünkü bendeki CPU ve RAM lerle 3d mark first strike testinde sadece GTX 660 ekleyerek overclock suz olarak 4000 puan gibi sonuçlar almış kişiler gördüm aşağıda birkaç örnek var ;

Bende bu sonuçları görünce bilgisayarıma yapcağım yatırımı ölü olarak görmemeye karar verdim sistemim şöyle ;

• İNTEL CORE 2 DUO E8400 3.00 GHZ
  • NVİDİA 8600 GT 64 BİT
  • 4 GB (2x2) DDR 2 667 MHZ KİNGSTON RAM
  • MSİ P31 NEO 2 ANAKART
  • 250 WATT POWER SUPPLY
  • ASUS VENTO A9 KASA (1 adet önde 1 adet arkada 120 mm fan)
  • 320 GB SAMSUNG HDD

aşağıdaki iki parçayla upgrade yapıp en kötü ihtimal assasin's creed black flag , gta ıv , fallout new vegas , just cause 2 gibi oyunları ultra ayarlarda oynamak istiyorum. Bütçem 650 TL. Ekran çözünürlüğüm 1440x900. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını değiştirmek büyük ihtimal işini görecektir. Ultra açar mı bilmem ama yüksek ayarda oyunları açarsın büyük ihtimal. Daha sonra tüm sistemi değiştirirsen daha iyi sonuçlarda elde edersin.

Listede güç kaynağı da var. sizce bu upgrade ile yukarıda yazdıklarımı yapabilir miyim ? Yukarıda arkadaş işlemci dar boğaz yapar demiş ama bir sistemin sizce first strike gibi bir testten 4000 puan alması sizce bişey ifade etmiyor mu ? Tekrar ediyorum ekran çözünürlüğüm maksimum 1440x900.

İşlemcin kötü değil, zaten oynayacağın çözünürlük düşük olduğu için darboğaz olacağını sanmıyorum. Eğer Full HD çözünürlükte oynasaydın yani monitörünün çözünürlüğü 1920x1080 olsaydı o zaman darboğaz olurdu.

Çok teşekkür ederim Göksel bey. gidip o iki parçayı %30 indirim olduğunda alacağım umarım bütün oyunları ultra ayarlarda oynarım.

Bütün oyunları ultra da oynarsın. Monitörünün çözünürlüğü düşük. Alacağın parçalar gayet iyi. İşlemcinin darboğaz yapacağını sanmıyorum. Fakat yakın bir zamanda anakart, işlemci ve ram takviyesi yapman gerek.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı