Eskiyip atılmış bilgisayar parçaları

Youtube projesi için kullanmadığınız bilgisayar parçalarını bana gönderir misiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    32
  • Anket kapandı .

Ersin Doğan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar. Yeni bir projemde bana eskiyip çöpe atılmış ancak çalışır durumda olan bileşenler lazım. Bunları satan yerler nereler? İkinci el ürünleri sokakta, dışarıda nerede bulabilirim? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar. Yeni bir projemde bana eskiyip çöpe atılmış ancak çalışır durumda olan bileşenler lazım. Bunları satan yerler nereler? İkinci el ürünleri sokakta, dışarıda nerede bulabilirim? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Projeni anlatabilir misin ? Ben de bol bol var ne yapacağımı düşünüyordum.

Projeni anlatabilir misin ? Ben de bol bol var ne yapacağımı düşünüyordum.
Genellikle hep yeni ve güncel sistemler toplanıyor. Ben neredeyse tedavülden kalkmış olan parçaları toplayıp sistem kurmayı düşünüyorum. Şöyle olacak. Parçaları sokakta ve ya dükkanlarda arayıp bulacağım. Sonra sistem kurulumu ve neler yapabildiğine bakacağım. İlgi çekici olacak eminim. Ama şu an araştırıyorum.

Hangi ürünler lazım olduğunu yazarsan daha iyi olur. Bende de birkaç parça var.
Her parça işime yarar. Sonuçta rastgele parçalardan sistem toplicam. Hız, güç, performans gibi değerlere bakmaksızın deneysel ve şans işi olacak.

Nerede oturduğunu yazarsan arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilir.
İstanbul'dayım ben. He il dışından parça gelecek olursa ptt yoluyla yollarlar karşı ödemeli. Ben o şekilde alırım. Ama İstanbul'da olursa da buluşup alabilirim. Bunları Youtube kanalında yayınlicam. Toplanan bilgisayar çalışsın çalışmasın hiç önemli değil. Hikaye odaklı ve eğlenceli olacak.

Hep bende toplamak istedim böyle bişey ama üşeniyor insan :)
Aliexpress'ten Xeon işlemci + Fan (45TL)
Aliexpress'ten DDR2 Ram (2X2) (25TL)
Sahibinden de Anakart (50TL)
Sahibinden de HDD+PSU (60TL)
Eski Casper Kasa (25TL)
GT9300 (30TL)
------------------------------------------------------ 230TL

Hep bende toplamak istedim böyle bişey ama üşeniyor insan :)
Aliexpress'ten Xeon işlemci + Fan (45TL)
Aliexpress'ten DDR2 Ram (2X2) (25TL)
Sahibinden de Anakart (50TL)
Sahibinden de HDD+PSU (60TL)
Eski Casper Kasa (25TL)
GT9300 (30TL)
------------------------------------------------------ 230TL
Ben bunu amaçlıyorum. Ama parçaları para vererek değil de daha çok bularak toplamayı istiyorum. Hikayesini çekip Youtubea yüklemek hedefim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı