Esnek bütçede telefon kararsızlığı

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
iPhone 6 kullanıyorum, daha doğrusu artık ömrünü tamamladı ve yeni telefon almam gerek.
Birkaç aydır iPhone 13 için bekliyordum ama 60 Hz olması kötü oldu.
Üstelik muhtemelen 13 serisi 60 Hz kullanan son seri olacak, o yüzden 12.000 lira vermek istemiyorum...
Pro serisi harika olsa da beni maddi / manevi aşıyor.
Bütçeyi 5200-5300 bandına düşürüp S20 FE SD mi alsam diyorum; çünkü Android tarafında çok fazla para vermek de istemiyorum.
5-12K arası esnek bir bütçem olduğu için de telefon konusunda çok karasız kaldım.
Hızlı, güncel, iyi kameralı F/P bir telefon almak istiyorum.
Sizce ne almalıyım?

iPhone 6 kullanıyorum, daha doğrusu artık ömrünü tamamladı ve yeni telefon almam gerek.
Birkaç aydır iPhone 13 için bekliyordum ama 60 Hz olması kötü oldu.
Üstelik muhtemelen 13 serisi 60 Hz kullanan son seri olacak, o yüzden 12.000 lira vermek istemiyorum...
Pro serisi harika olsa da beni maddi / manevi aşıyor.
Bütçeyi 5200-5300 bandına düşürüp S20 FE SD mi alsam diyorum; çünkü Android tarafında çok fazla para vermek de istemiyorum.
5-12K arası esnek bir bütçem olduğu için de telefon konusunda çok karasız kaldım.
Hızlı, güncel, iyi kameralı F/P bir telefon almak istiyorum.
Sizce ne almalıyım?

Hocam maksimum olarak iPhone 13 ya da 13 mini öneririm.

Minimum olarak S20 FE öneririm.

Eğer bu iki cihazın ortasında bir şey istiyorsanız iPhone 11 veyahut 12 mini öneririm.

Ben olsam S20 FE alırdım çünkü bir telefona 7-8k para vermek mantıklı gelmiyor bana.
@kyoraku

S20 FE'ın Snapdragon 865 İşlemcili olanı gayet güzel, alınabilir bir telefon ama birkaç ay içinde S21 FE çıkabileceği konuşuluyor. Aceleniz yoksa biraz daha bekleyebilirsiniz.
Aslında beklemem çok zor çünkü telefonu şarjdan çekince kapanıyor artık.
Ayrıca S21 FE kaç para olacak onu da bilmiyorum...
Hocam maksimum olarak iPhone 13 ya da 13 mini öneririm.

Minimum olarak S20 FE öneririm.

Eğer bu iki cihazın ortasında bir şey istiyorsanız iPhone 11 veyahut 12 mini öneririm.

Ben olsam S20 FE alırdım çünkü bir telefona 7-8k para vermek mantıklı gelmiyor bana.
@kyoraku
iPhone Mini serisi bana hitap etmiyor, düz 11 modeline de ekran teknolojisinden dolayı birazcık mesafeli gibiyim...

Aslında beklemem çok zor çünkü telefonu şarjdan çekince kapanıyor artık.
Ayrıca S21 FE kaç para olacak onu da bilmiyorum...

iPhone mini serisi bana hitap etmiyor, düz 11 modeline de ekran teknolojisinden dolayı birazcık mesafeli gibiyim...

OnePlus 8 bakabilirsiniz ama biraz overpriced bir cihaz.
Eğer iPhone 13 istemiyorsanız o paralara OnePlus 9 var.
Fakat özellikleri iyi ama o cihazda biraz uçuk fiyatlı.

Para var huzur yok. 😃 iPhone 13 tavsiyem.
:D 14 senedir çalışıyorum ve ilk defa telefon alacağım, iPhone 6'da hediyeydi :)
İlk defa kendime telefon alayıp kendimi şımartayım dedim, işin içinden çıkamadım :D
iPhone 13 ile ilgili tek üzüldüğüm nokta dediğim gibi 60 Hz olması ve 60 Hz olacak son iphone serisi olması...

Baba markalar dışında bakınmıyorsunuz galiba ama ben de klasik bir xiaomi kullanıcısı olarak 😄 şu telefonu önerebilirim gayet şık, özellikleri de iyi.
Yoo marka takıntım yok, inceleyeceğim bu modeli de, teşekkürler.

Yoo marka takıntım yok, inceleyeceğim bu modeli de, teşekkürler.
Note 10 Pro sizi değil de tansiyonunuzu şımartır muhtemelen. 😄
Bütçeniz varken premium markalardan şaşmanızı hiç tavsiye etmem, Xiaomi çok güzel fiyat performans telefonları çıkartıyor özellikle alt markalarıyla ama neredeyse hepsinde kronik sorunlar ve yazılım sıkıntıları var.

Ben olsam OnePlus 9 Pro'nun yurtdışı olanlarına bir göz atardım, garantisi olmuyor tabii ama normalinin yarı fiyatından daha ucuza satılıyor. Akıcılık ve kullanım kolaylığı konusunda iPhone ile başa çıkabilecek tek android markası bence.
Ön kamera dışında her özelliği ya en iyi ya da en iyiye yakın seviyede ama tek dezavantajı ön kamera orta seviye kalmış maalesef.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı