Esnek bütçede telefon kararsızlığı

Fazla para vermek istemiyorsan S20 FE SD 865 gayet mantıklı bir tercih.
Fazla para vermek istemiyorum değil aslında, parasını hakettiğini düşünürsem 10K civarına da çıkarım.
Tek sorun, 10K+ civarına çıktıkça aklım iPhone'a kayıyor :)

Son düzenleme:
Hocam dediğiniz gibi 60 Hz olmasa iPhone 13 almak en mantıklısı ama 12000 TL verip 60 Hz kullanmak üzüyor. O yüzden bence 1 sene daha bekleyip iPhone 14 almak mantıklı olabilir. Beklemek istemezseniz sarı sitede OnePlus 9 Pro modelleri 5-6-7k civarı her türlü hafıza ve RAM çeşidi ile satılıyor. IMEI dert etmeyin eski bir cihazın IMEI'sini yapabilirsiniz. Benim arkadaş öyle yaptı şu an kullanıyor çok memnun.

Hocam tek dezavantaji garanti ve IMEI.

Ayrıca evet sadece IMEI kaydettiren kişi adına olan SIM kartları kullanabiliyorsunuz cihazda.
Ancak sahibinden gibi sitelerde direk IMEI kayıtlı satıyorlar 8000TL gibi bir fiyata.
Bu paraya kaçak IMEI atılmış cihaz almak ne kadar mantıklı bilemem fakat aldıktan sonra atılan IMEI'yi sildirip kendiniz kaydedebilirsiniz.
Kaçak IMEI kaydettirmeyi ben de asla tavsiye etmem. 6500 lira civarına kapalı kutu satılanlardan alıp 2000 lira ücretini ödeyerek resmi olarak kendi adınıza kaydedebilirsiniz, en güvenilir ve mantıklı yöntem bu. Bu 2000 lira ücretten kaçınmak için malum yöntemlerle kendinize ait eski bir cihazın IMEI'sini de kullanabilirsiniz tabii.

Hocam dediğiniz gibi 60 Hz olmasa iPhone 13 almak en mantıklısı ama 12000 TL verip 60 Hz kullanmak üzüyor. O yüzden bence 1 sene daha bekleyip iPhone 14 almak mantıklı olabilir. Beklemek istemezseniz sarı sitede OnePlus 9 Pro modelleri 5-6-7k civarı her türlü hafıza ve RAM çeşidi ile satılıyor. IMEI dert etmeyin eski bir cihazın IMEI'sini yapabilirsiniz. Benim arkadaş öyle yaptı şu an kullanıyor çok memnun.

Hocam arkadaşın telefon şarjdan çekince gidiyormuş, çok bekleyebileceğini sanmam.

Bende yurt dışı OnePlus 9-9 Pro alması taraftarıyım.

Hocam arkadaşın telefon şarjdan çekince gidiyormuş, çok bekleyebileceğini sanmam.

Bende yurt dışı OnePlus 9-9 Pro alması taraftarıyım.

O zaman OnePlus modellerine yönebilir. Bence gerçekten fiyatını hak eden bir telefon. Bu özellikleri o fiyat bandında bulabilmek neredeyse imkansız. Tek sıkıntı ithalatçı garantili olması.
Hocam sarı sitenin ilanını link olarak atabiliyor muyuz? Yasak var mı?

Mesela kendi eski bir telefonumun IMEI adresini bu cihaza kopyalatıp, sim sahibi vs derdi olmadan kullanabiliyor muyum?

Samsung amiral gemileri de total olarak bakınca güzel telefonlar ama hem Exynos işlemci kullandıklarından dolayı hem de sadece 2 Android güncellemesi getirdiklerinden dolayı tavsiye etmiyorum. OnePlus en az 3 kez Android sürüm güncellemesi getiriyor amiral gemisi telefonlarına. 1.5 kat daha fazla güncel şekilde kullanım ömrü demek bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı