Esonic H81 sisteme RAM Önerisi

walzy

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Esonic H81
İşlemci
Intel(R) Core(tm) i5-4570 CPU @ 3.20GHz (4 CPUs)
(Kullandığım) RAM: Elixir 4GB M2F4G64CB88C7N-DI PC3-12800U

Dostlar merhaba, biraz eski bir bilgisayarım var. Yenisini alana kadar bir RAM takmak istiyorum fakat kararsız kaldım. Gönderi oluşturmak istedim. Esonic H81 markalı anakarta sahibim, 1600MHz kadar RAM desteğinin olduğunu araştırdım, şu an takılı olan 1333MHz. En iyisi sağlam bir markadan 8 GB RAM taksam daha iyi olacak diye düşünüyorum. Bu arada anakartım da takılı olan RAM'in markası Elixir. Takılı olan RAM'in aynısını piyasada bulamadım. Hangi RAM daha işe yarar, marka önerileriniz neler? Şimdiden çok teşekkürler.

RAM çipine bakın. Aynı marka bir RAM tercih edin.
Snap31052023205553.png

Thaiphoon Burner programını kullanak bu sonuç ile karşı karşıya kaldım, ne yapmalıyım hocam cidden pek bir bilgim yok. RAM'i çıkartıp üzerinde yazan tüm kelimeleri tarattım internet üzerinden fakat satın alacak bir yer bulamadım.

Thaiphoon Burner programını kullanak bu sonuç ile karşı karşıya kaldım, ne yapmalıyım hocam cidden pek bir bilgim yok. RAM'i çıkartıp üzerinde yazan tüm kelimeleri tarattım internet üzerinden fakat satın alacak bir yer bulamadım.
RAM'in resmi daha iyi olurdu ama sanırım çip Nanya üretimi. Nanya DDR3 RAM bulmak TR piyasasında zor. Hocam ikinci el 8+8 1600Mhz RAM alabilirsiniz. Eski RAM'i de satarsınız.

Geri
Yukarı