Çözüldü ESP8266 CH340 ile ESP8266 CP2102 Arasında Ne Fark Var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Sorum başlıktaki gibi, ESP8266 CH340 ile ESP8266 CP2102 arasında ne fark var? Klon Arduino Uno R3 kartımda da CH340 çipi var. CH340 ile CP2102 arasında normal kullanıcı çok bir fark olur mu? Normalde adını sıkça duyduğum için CH340 olanı alacaktım ama Türkiye'de stoklarda kalmamış.
Bayağı da varmış ben bulamamışım:
Moderatör düzenlemesinin ardından yazdığım mesaj silinmiş. Attığım linktekini almayı düşüyorum ama bilgi sahibi olmak için sorum hâlâ güncel. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Nasıl yok?

(Siteler güvenilir, sık sık alışveriş yaparım.)

Raspberry modellerini ülkemize getiren firma burası da. Eğer o dediğinizden arıyorsanız.

Son düzenleme:
Hocam, mesajımı tam okumamışsınız. Zaten attığım linktekini alacağımı belirtmiştim. Sorum "aralarındaki fark ne?
:/ Gideyim de kahvaltı edeyim.

Aradaki farkı soruyorum.
CP2102 modelinin çipi daha iyi. Arada kayda değer bir fark var mı dersen yok. Silicon Labs adındaki bir firma üretiyor CP2102 modelini. Ucuz olanı al hiçbir fark hissetmezsin.

Çözüm
:/ Gideyim de kahvaltı edeyim.

CP2102 modelinin çipi daha iyi. Arada kayda değer bir fark var mı dersen yok. Silicon Labs adındaki bir firma üretiyor CP2102 modelini. Ucuz olanı al hiçbir fark hissetmezsin.
Tamamdır hocam bana bu lâzımdı. CP2102 daha iyi diyorsanız onu alayım o zaman, uzun süre açık kalacak çünkü.

Geri
Yukarı