Et yerken vicdanım rahat değil

Arkadaşlar biliyorum hayatta kalmamız lazım. Besin zincirinin en tepesindeyiz ama bizi diğer hayvanlardan ayıran en önemli şey bence vicdanımız. Benim et ürünleri yerken hiç içim rahat değil. Bana bir öneriniz var mı? Vejetaryen veya vegan olabilirsin gibi şeyler söylemeyin olamam çünkü ona kesinlikle eminim.
Vücut için en önemli besin kaynaklarından birisi. Zaten pahalı bir şey oldu. Önünüze koyulduysa yiyin. Vicdan gibi şeylere de gerek yok.
Vahşi doğada vicdan ile hayatta kalamazsın. Bizim en büyük üstünlüğümüz aklımızdır. Boş ver ye gitsin, vücüdunun enerjiyi karşılamak için onlara ihtiyacı varken bırak vücüduna hizmet etsinler.
Aslında insanlar bilimsel olarak memeli hayvan sayılıyor. O yüzden av-avcı olayı bizim için de geçerli. Göm gitsin eti.
Ölmeseydi🙃

Son düzenleme:
Arkadaşlar biliyorum hayatta kalmamız lazım. Besin zincirinin en tepesindeyiz ama bizi diğer hayvanlardan ayıran en önemli şey bence vicdanımız. Benim et ürünleri yerken hiç içim rahat değil. Bana bir öneriniz var mı? Vejetaryen veya vegan olabilirsin gibi şeyler söylemeyin olamam çünkü ona kesinlikle eminim.
Doğal olarak omnivoruz yani aslanların geyik yediği için üzülmelerine gerek yoksa senin de yok.
Burda kötü olan tek şey nüfusumuzun büyüklüğünden artık hayvanların fabrikasyon yetiştirilip öldürülmesi ve burda insani olmayan şeyler oluyor araştırırsanız.

@Olga666 katılıyorum ve doğanın kanunu bu maalesef. Güçlü olanlar güçsüz olanları ezer ve ette bol miktarda protein var. İnsan sağlığı için gerekli bir şey. Konuda anlamsız yere duyar kasıldığını düşünüyorum. Şimdi hayvanlar ölüyor diye et yemeyecek miyiz? Demek ki yaradan bu düzen içinde yaratmış.

Medeniyet bu kadar gelişmemiş olsaydı hayatta olamazdın. Bir tavuk seni öldürebilir diye düşünüyorum.

Ogrenciyim birkaç bin tl ile geciniyorum. Et bulabildikce yiyorum mecburi yari vejetaryen gibiyim ne yazik ki. Siz zenginsiniz galiba et yemekle ilgili konu falan aciyorsunuz ve vicdandan bahsediyorsunuz.
Umarım güzel bir geleceğin olur dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı