Ethernet bağlantısı kopuyor

Taha0k

Femtopat
Daha fazla  
Uzun zamandır masaüstü cihazımda internete Ethernet olarak bağlanıyordum. Birkaç gündür Ethernet bağlantısı sanki kablo yokmuşçasına sık sık kopmaya başladı kabloyu modemden çıkartıp tekrar takınca geçici bir çözüm oluyor fakat birkaç dakika sonra tekrar aynı problemle karşılaşıyorum. (Wi-Fi'de problem yok mobil cihazlarımda interneti rahatça kullanıyorum fakat masaüstünde Wi-Fi olmadığı için Ethernet'e muhtacım.)

Uzun zamandır masaüstü cihazımda internete Ethernet olarak bağlanıyordum. Birkaç gündür Ethernet bağlantısı sanki kablo yokmuşçasına sık sık kopmaya başladı kabloyu modemden çıkartıp tekrar takınca geçici bir çözüm oluyor fakat birkaç dakika sonra tekrar aynı problemle karşılaşıyorum. (Wi-Fi'de problem yok mobil cihazlarımda interneti rahatça kullanıyorum fakat masaüstünde Wi-Fi olmadığı için Ethernet'e muhtacım.)

Kablo hasar görmüş olabilr kabloyu değiştirmeyi deneyin.

sanırım kablonuzda hasar veya temasızlık var başka bir kablo varsa onla deneyin

RJ45'ler bağlı olan kablolar temassızlık yapabilir, arkadaşların dediği gibi kablo içindeki bakır teller hasar almış olabilir. Masaüstü ethernet girişinde sorun olacağını düşünmüyorum ama modem üzerindeki LAN portunu değiştirmek farklı bir alternatif.

Geri
Yukarı