Ethernet bağlantısı kopuyor

Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
QP Warrior - Hazır Sistem
Kasa: Vento VG09A
İşlemci: i5-12400F
Anakart: Asus Prime B660-PLUS D4
Ekran Kartı: Asus DUAL GeForce RTX3070 OC Edition V2 LHR 8GB
Ram: 2 x XPG Gammix D30 8GB
SSD: Adata Legend 700
Güç Kaynağı: FSP 750W 80+ Bronze

Eklenenler
SSD: WD Blue SN570 1TB M2 PCIe NVMe SSD
Ram: 2 x XPG Gammix D30 8GB
Soğutucu: Deepcool AK620
Meslek
Mühendis
Merhaba arkadaşlar.
Benim internetimde kestiremediğim bir hata var. Hata şu ki herhangi bir indirme yaparken arka planda eğer Online oyun oynuyorsam internet bağlantısı kesiliyor ama tamamıyla şans eseri. Steam'den bir şey indirirken Discord'da bağlansam bile kesilebiliyor ama genellikle Online oyunlarda kesilmeyi daha sık yaşıyorum.

Bu arada bilgisayarım yeni önceki laptopumda Wi-Fi üzerinden indirme yapıyordum, oynuyordum, herhangi bir sıkıntı yaşamıyordum. Kablo ile bağladıktan sonra sorun yaşamaya başladım. Kabloda sıkıntı olabilir belki ama neden sadece spesifik durumlarda kesinti yaşadığımı çözemedim. Şu ana kadar denediğim çözümleri de yazayım.

1- Steam'deki internet hızını düşürüp denedim.
2- Ethernet ve BIOS sürücüsü güncel
3- ISS görüştüm birkaç defa baktıklarını ilettiler sadece internet hızımda artış sağladı ama aynı,
4- Modem değerleri ise:
VDSL port details upstream downstream.
Line rate: 10.276 Mbps 53.603 Mbps.
Actual net data rate: 10.238 Mbps 53.520 Mbps.
Trellis coding: On on.
SNR margin: 17.7 dB 8.3 dB.
Actual delay: 0 ms 0 ms.
Transmit Power: 9.3 dbm 14.3 dbm.
Receive Power: 6.1 dbm 2.4 dbm.
Actual ınp: 0.0 symbols 0.0 symbols.
Total attenuation: 3.1 dB 12.0 dB.
Attainable net data rate: 23.369 Mbps 53.320 Mbps.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi kullanmayı denediniz mi? Muhtemelen şimdiki bilgisayarınız masaüstü, telefonu Wi-Fi'a bağlandıktan sonra kablo ile bilgisayara bağlayın interneti, bir de öyle deneyin. Sorun çıkmazsa sorun kablodadır muhtemelen.

Wi-Fi kullanmayı denediniz mi? Muhtemelen şimdiki bilgisayarınız masaüstü, telefonu Wi-Fi'a bağlandıktan sonra kablo ile bilgisayara bağlayın interneti, bir de öyle deneyin. Sorun çıkmazsa sorun kablodadır muhtemelen.
Anakartta wifi uzantısı yok ne yazık ki. Ancak modemde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum kesildiği zaman yanına gittiğimde benim portum sadece kesilmiş gibi gözüküyor ama diğer portlarda ve wifide sıkıntı yok. Kabloda sıkıntı olabilir ihtimal veriyorum ama neden belirli durumlarda kesiliyor. Yüksek hızda kopma olsa sadece indirme yaparken neden kopmuyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı