Ethernet bağlantısında kopma sorunu

EVrenus

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Son birkaç gündür ethernet bağlantısında kopma yaşıyorum, sanki ethernet kablosu çıkarılmış gibi oluyor sonra hemen geliyor ancak yaptığım işlemler yarıda kesiliyor tabii ki. Bununla ilgili bilgisayar tarafında ethernet için log toplayan bir sistem var mı?

Windows 10 Pro 1809 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun olduğunda modeme baktığımda lan ışığının söndüğünü gördüm ama modem kendine res atmıyor yani ip adresim değişmiyor. Açık kalma süresi modemde devam ediyor ancak bilgisayarda sıfırlanıyor.
Sarı ünlem işaretimi alıyorsun. Kablosuzda bende de görünüyor şu ara. Güncellemenin teki bozuk çıktı galiba. 🙂
İlk önce sarı ünlem geliyor sonra ethernet kablosu sanki bağlı değil gibi gösteriyor (kırmızı olmadan) sonra tekrar sarı oluyor ve internet geliyor.

Modem Türkcell Superbox (Huawei B618s-22d)

Modem üzerinde 4. Port boş ise etherneti o port a takın hala kesilme devam ediyor ise kablosuz bağlantıya geçin eğer sorun çözülür ise ethernet sürücülerini güncelleyip en son kablo değişimi ile denemeler yapabilirsiniz.

Not. Sorun windows kaynaklı ise kablosuz bağlantı da kopma yapar... ethernet sürücü, modem veya kablo kaynaklı ise sadece kablolu bağlantı kopma yapar.

Modem üzerinde 4. Port boş ise etherneti o port a takın hala kesilme devam ediyor ise kablosuz bağlantıya geçin eğer sorun çözülür ise ethernet sürücülerini güncelleyip en son kablo değişimi ile denemeler yapabilirsiniz.

Not. Sorun windows kaynaklı ise kablosuz bağlantı da kopma yapar... ethernet sürücü, modem veya kablo kaynaklı ise sadece kablolu bağlantı kopma yapar.

2 kere kablo değiştirdim. Tüm driverlar ve windows güncel (en son ethernet güncellemesi yanlış hatırlamıyorsam ocak ayında gelmişti.) Modemde 2 tane port var ikisinide denedim aynı sorun var. Ancak şuanda 2 pc yi ethernet ile modeme bağladım 2 buçuk saat oldu hala bir kopma yok. 2-3 gündür her yarım saatte bir kesiliyordu normalde

İlk önce sarı ünlem geliyor sonra ethernet kablosu sanki bağlı değil gibi gösteriyor (kırmızı olmadan) sonra tekrar sarı oluyor ve internet geliyor.
Bu sorun bende de var (Fakat bende bazen kırmızı da gösteriyor). Ethernet kablosundan dolayıdır diye kabloyu da değiştirdim, fayda etmemişti. Birkaç gündür olmadığı için konu açmaktan vazgeçmiştim, ama gerçekten rahatsız edici bir durum. Şu anda Windows 10 1809 kullanıyorum ben de (17763.379). ISS olarak da Türk Telekom kullanıyorum.

Bu sorun bende de var (Fakat bende bazen kırmızı da gösteriyor). Ethernet kablosundan dolayıdır diye kabloyu da değiştirdim, fayda etmemişti. Birkaç gündür olmadığı için konu açmaktan vazgeçmiştim, ama gerçekten rahatsız edici bir durum. Şu anda Windows 10 1809 kullanıyorum ben de (17763.379). ISS olarak da Türk Telekom kullanıyorum.
Benimki de aynı sizin dediğiniz gibi nasıl çözdüğünüzü anlatır mısınız?

Aynı sorunu yaşıyorum snrm normal kullanırken interneti anakarta Ethernet ile bağlı anakartta ışıklar yanıyor bir anda gidiyor internet Ethernet portu yerindeki ışıklar sönüyor modemdeki lan ışığıda sönüyor 3 4 sn ye sonra geliyor bazen arka arkaya yapıyor daha bugün geldi başıma modem değişimden sonra oldu 5 Ethernet kablosu denedim.çözüm bulabildinizmi yetkili servise başvurucam yarın gelip baksınlar pc daha yeni anakartta sorun var diye içime kuşku düştü ama daha dün sorunsuz kullanıyorum 2 ay boyunca kullandım sıkıntı yoktu bugün geldi bağladı arkadaş yeni modemi akşam açtım baktık oyuna girdim kesti geldi internet sık sık yapıyor
30F51405-9AAA-484E-BB50-1628B9C8480E.jpeg

Foto da görüldüğü gibi ışıklar internet varken yanıyor kesilince ışıklar sönüyor anakartta modemdeki lan ışığıda sönüyor

Yeni konular

Geri
Yukarı