Ethernet çoklayıcı hızı ikiye böler mi?

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar. Odama gelen bir tane Ethernet kablosu var ama odamdaki iki alete ben Ethernet takmak istiyorum. Dolayısıyla aşağıdaki linkteki ürünü satın alıp bununla ikiye yükseltmek istiyorum. Normalde internet hızım 100 Mbps. Eğer ben bunu kullanırsam iki cihazdan da tam hız alabilir miyim yoksa aldığım hız ikiye bölünerek mi gelir? Eğer ikiye bölünerek gelir diyorsanız hız kaybetmeden bu sorunu başka nasıl çözebilirim?
Teşekkürler

Screenshot_20221107-203810_Trendyol.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu adaptör ile alabileceğiniz hız 1000 Mbps'den 100 Mbps'e düşecektir, 90-95 Mbps civarı hızlar alabilirsiniz.

Bu adaptör ile alabileceğiniz hız 1000 Mbps'den 100 Mbps'e düşecektir, 90-95 Mbps civarı hızlar alabilirsiniz.

Hocam tam anlayamadım 1000 Mbps hıza sahip değil benim internetim. Normalde 100 Mbps alıyorum direkt modeme bağlı olan Ethernet kablo ile. Ben şimdi odama gelen Ethernet'i bu aparatla ikiye çıkartırsam bağlayacağım iki cihazdan da 100 Mbps hız alabilir miyim?

Teşekkürler hocam. Sanırım hız bölünme gibi bir olayda yok eğer başka kullanan yoksa iki cihazdan da tam hız alırım değil mi?

Sizin attığınız randıman vermez. En iyisi benim attığım gibi alın ve rahat edin. Elbette iki cihaz aynı anda kullanırsa hız kaybı olur.

Sizin attığınız randıman vermez. En iyisi benim attığım gibi alın ve rahat edin. Elbette iki cihaz aynı anda kullanırsa hız kaybı olur.
Tamamdır süper o zaman. Bir arkadaşım bana demişti de öyle çoklayıcı alırsan hızın mesela 100 MBPS ise alabileceğin en yüksek hız 50 MBPS olur başka kimse bile kullanmasa bile demişti o kafamı karıştırdı. Bundan alayım ben o zaman teşekkürler. Daha kaliteli çoklayıcı öneriniz varsa onları da paylaşabilirsiniz ama bu yeterli bana sanırım.

Geri
Yukarı